Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: покарання кримських татар за національний прапор у Криму є проявом дискримінації

26 / 06 / 2023

Рішення окупаційного суду Білогірського району про адміністративне покарання Рустема Курносова та Енвера Усеїнова за національний прапор є проявом дискримінації. За словами аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, політика переслідування кримських татар за національну символіку порушує низку міжнародних норм. 

«Рішенням про адміністративне покарання кримських татар за національний прапор окупаційна влада найімовірніше порушує право на свободу мирних зібрань та право на свободу вираження поглядів. У цьому кейсі також може прослідковуватися дискримінація за етнічною ознакою у користуванні цими правами, що є порушенням багатьох міжнародних договорів: Європейської конвенції з прав людини, Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації та Рамкової конвенції про захист національних меншин. Крім того, ст. 5 Рамкової конвенції про захист національних меншин зобов’язує створити необхідні умови для того, щоб особи, які належать до національних меншин, мали можливість зберігати основні елементи своєї самобутності», – зазначає Євгеній Ярошенко. 

25 червня о 18:00 так званий Білогірський районний суд визнав винними Рустема Курносова та Енвера Усеїнова в адміністративному правопорушенні за статтею 20.2 ч.2 КоАП рф. Кожному призначили штраф у 20 тисяч рублів (орієнтовно 8 700 грн).

25 червня Енвера Усеїнова, Рустема Курносова та Ебабіля Ібрагімова затримали окупанти за участь в автоколоні з кримськотатарськими прапорами. Всіх трьох доставили до відділу МВС рф в окупованому Криму. Згодом Ебабіля Ібрагімова відпустили після надання пояснень.

За 2022 рік в тимчасово окупованому Криму зафіксували щонайменше 234 випадки притягнення до адміністративної відповідальності за обвинуваченнями у дискредитації армії рф. 

Нагадуємо, що з 2014 року окупанти регулярно вручають попередження активістам напередодні свят та роковин, найчастіше згадують про заборону проведення масових акцій. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини