Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: у Криму зафіксували щонайменше 234 випадки притягнення до адміністративної відповідальності

28 / 02 / 2023

За 2022 рік у Криму зафіксували щонайменше 234 випадки притягнення до адміністративної відповідальності за звинуваченнями у дискредитації армії рф. Про це Голова Правління КримSOS розповів у ефірі телемарафону «Єдині новини».

«За минулий рік, наприклад, не меньше 234 випадків було притягнення до адміністративної відповідальності і також нам відомо про два випадки кримінальних переслідування, дві кримінальні справи щодо дискредитації збройних сил рф», — розповів Олексій Тільненко.

4 березня 2022 року російській уряд ухвалив поправки до законодавства, що передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність за «дискредитацію збройних сил російської федерації». Це дозволяє переслідувати людей за поширення інформації та висловлювання позиції, що відрізняється від офіційної позиції кремля. Поправки ухвалені з метою «захисту інтересів рф та її громадян, підтримки міжнародного миру та безпеки».

Нагадуємо, раніше експерти КримSOS дослідили судові процеси в окупованому Криму щодо «дискредитації армії росії» за період з березня по серпень 2022 року. З текстом дослідження можна ознайомитись на сайті організації.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас