Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: сумарний термін вироків кримським політв’язням за рік великої війни складає майже 700 років

24 / 02 / 2023

699 років і 9 місяців склав сумарний термін жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму за рік повномасштабного вторгнення. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко під час пресконференції «На шляху до справедливості: рік війни через призму правозахисної діяльності».

«За рік повномасштабної війни щонайменше 57 осіб отримали обвинувальні вироки сумарним терміном позбавлення волі 699 років і 9 місяців», – розповів Євгеній Ярошенко.

Ігнорування воєнних злочинів російських окупантів призвело до погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. Відсутність реакції міжнародної спільноти на окупацію Криму та подальші злочини окупантів  полегшили росії задачу із перетворення півострову на плацдарм для вторгнення на материкову Україну рік тому.

«Недостатня реакція міжнародної спільноти на те, що росія зробила в Криму та на Донбасі у 2014 році сформувала сприятливе середовище для повномасштабного вторгнення рік тому та нових звірств, які відбулись у Маріуполі, Бучі, Ізюмі та інших містах і селах України. Звірства найімовірніше будуть продовжуватися доти, поки російські війська перебувають на території України», — додав аналітик.

24 лютого 2023 року відбулася пресконференція Коаліції «Україна. П’ята ранку» — «На шляху до справедливості: рік війни через призму правозахисної діяльності». Переглянути запис зустрічі можна за посиланням.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини