Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS рекомендує дотримуватися правил безпечної комунікації на тимчасово окупованих територіях України

3 / 05 / 2023

Окупанти продовжуть посилювати тиск на жителів окупованого Криму за проукраїнську позицію, караючи їх за статею «дискредитація армії рф» чи «демонстрацію нацистської символіки». Будь-які прояви спротиву окупації жителями тимчасово окупованих територій у соцмережах або публічних місцях можуть призвести до адміністративних покарань або кримінального переслідування. 

2 травня 2023 року в соціальних мережах поширилося відео. На цьому відео житель окупованої Ялти на запитання про те, чи боїться він контрнаступу ЗСУ відповів: «Ми за Україну». Згодом окупанти відшукали юнака, доправили до відділку окупаційної поліції та змусили записати відео з «вибаченнями».

У зв’язку із цим КримSOS наполегливо рекомендує жителям тимчасово окупованих територій України:

  • не робити репост новин та матеріалів проукраїнського змісту в соцмережах та видалити всі попередні подібні репости зі своїх сторінок і груп;
  • не залишати проукраїнські коментарі під публікаціями окупаційних ЗМІ, блогерів тощо з особистих акаунтів;
  • не залишати коментарі під публікаціями українських медіа, блогерів, державних діячів тощо в соціальних мережах та на сайтах ЗМІ з особистих акаунтів;
  • не ставити реакції під публікаціями заборонених та «небажаних» у росії організацій (включно з КримSOS) у соціальних мережах;
  • не виголошувати проукраїнські гасла та наративи в публічному просторі (особливо в коментарях окупаційним ЗМІ та блогерам), якщо ваша особа може бути надалі ідентифікована.

З березня 2022 року окупаційні суди розглядали адміністративні справи про «дискредитацію армії рф» у Криму щонайменше 284 рази. Більшість із них стосуються публікації в соціальних мережах, які суперечать позиції кремля. На даний момент відомо про щонайменше три кримінальні справи щодо «дискредитації російської армії» заведені в окупованому Криму

На думку аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, за часи окупації в Криму склалася систематична практика переслідування за українську символіку, атрибути та інші прояви проукраїнських поглядів. «У цьому контексті переслідування кримчан за українську музику [проукраїнські наративи, слогани тощо — ред.] можуть підпадати під злочин проти людяності. За це причетні особи можуть бути притягнуті до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді», — вважає аналітик.

Також нагадуємо, що 27 березня 2023 року генпрокуратура росії визнала КримSOS «небажаною» організацією через діяльність, яка «загрожує безпеці та конституційному устрою рф». Тому ми наполегливо рекомендуємо нашим читачам та бенефіціарам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях:

  • для звернення на гарячу лінію КримSOS чи інших організацій використовувати захищені засоби зв’язку, наприклад Signal;
  • перед тим, як передати важливу інформацію (якщо ви стали жертвою або свідком порушення прав людини, норм міжнародного гуманітарного права чи інших незаконних дій рф) переконатися в тому, що це безпечно для вас.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини