Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS визнали «небажаною» організацією в росії

27 / 03 / 2023

Через діяльність, яка «загрожує безпеці та конституційному устрою рф» генпрокуратура росії визнала КримSOS «небажаною» організацією. Про це розповів Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Сьогодні з медіаджерел нам стало відомо, що генпрокуратура рф визнала КримSOS «небажаною» організацією. За дев’ять років діяльності, направленої на захист прав людини в окупованому Криму, ми підозрювали, що це рано чи пізно може статися. Таке рішення було, скоріше, питанням часу», — каже Олексій Тільненко.

Протягом дев’яти років КримSOS висвітлює ситуацію з порушення прав людини та  злочинами росії в окупованому Криму, надає гуманітарну, юридичну та психологічну допомогу внутрішньо переміщеним особам, займається адвокаційними проєктами в Україні та за кордоном.

Згідно з інформацією на сайті генпрокуратури рф, діяльність організації «загрожує конституційному устрою та безпеці російської федерації… заявлені цілі діяльності організації — «деокупація та реінтеграція» Криму, забезпечення його повернення до складу України — спрямовані на порушення територіальної цілісності рф».

«Статус «небажаної» організації жодним чином не впливає на діяльність КримSOS в Україні та інших цивілізованих країнах світу. Водночас ми просимо наших читачів та друзів, які залишаються на окупованих територіях звернути на це увагу, щоби не стати новими жертвами репресій та порушень прав людини з боку росії», — додає Олексій Тільненко.

Відповідно до російського законодавства «небажаними» є іноземні чи міжнародні неурядові організації, діяльність якої становить загрозу основ конституційного ладу рф, обороноздатності країни чи безпеки.

Особи, які співпрацюють чи поширюють інформацію від «небажаних» організацій можуть бути притягнені до адміністративної чи кримінальної відповідальності. До переліку таких організацій зокрема увійшли громадські організації «Міжнародне партнерство з прав людини» та «Кримська правозахисна група».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини