Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: нове СІЗО в селі Чонгар працює вже близько місяця

8 / 06 / 2023

Як стало відомо КримSOS, неофіційний російський слідчий ізолятор у селі Чонгар на окупованій частині Херсонщини працює вже близько місяця. 

КримSOS отримала підтвердження інформації про роботу ізолятора. За наявними даними, окупанти дійсно частково етапували туди жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму, які перебували в СІЗО № 2 міста Сімферополя. Зокрема йдеться про тих, кого звинувачують у «справах батальйону імені Номана Челебіджихана».

Інформацію про відкриття неофіційного СІЗО в Чонгарі повідомила Кримська правозахисна група 5 червня. 

Від початку окупації Криму росією щонайменше 18 осіб отримали вироки за нібито участь у батальйоні імені Номана Челебіджихана. З них четверо — у 2023 році.

Нагадуємо, що новий слідчий ізолятор у Сімферополі (СІЗО № 2) відкрили в грудні 2022 року. Здебільшого туди поміщали викрадених із Херсонської області осіб, яких звинувачують за статтею 361 кримінального кодексу рф (акт міжнародного тероризму).

Батальйон імені Номана Челебіджихана — це добровольче кримськотатарське збройне формування, яке було створене на початку 2016 року під час блокади на адміністративному кордоні з окупованим Кримом. Батальйон названий на честь Номана Челебіджихана — кримськотатарського політика і громадського діяча, першого Голови уряду Кримської Народної Республіки, організатора I Курултаю кримськотатарського народу, першого муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі, Білорусі. 1 червня 2022 року верховний суд рф визнав «Кримськотатарський добровольчий батальйон імені Номана Челебіджихана» терористичною організацією.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини