Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: щонайменше 18 осіб засудили в «справі батальйону імені Номана Челебіджихана»

2 / 06 / 2023

Від початку окупації Криму росією щонайменше 18 осіб отримали вироки за нібито участь у батальйоні імені Номана Челебіджихана. З них четверо — у 2023 році.

1 червня 2023 окупаційний «Кіровський районний суд» у Криму засудив жителя півострова до двох років позбавлення волі. Його обвинувачують у нібито участі в батальйоні імені Номана Челебіджихана. За даними окупаційних правоохоронних органів, чоловік нібито доєднався до батальйону у 2016 році та був відповідальним за забезпечення його діяльності. Ім’я та прізвище засудженого не розголошують.

24 квітня 2023 року так званий «Київський районний суд Сімферополя» засудив жителя Криму до 4 років позбавлення волі. Знову — у «справі батальйону імені Номана Челебіджихана». Відповідно до наявної інформації окупаційних правоохоронних органів, обвинувачений нібито також доєднався до лав батальйону у 2016 році.

2 березня 2023 року підконтрольний росії «Джанкойський районний суд» засудив до 5 років за ґратами громадянина України. Згідно з даними з відкритих джерел, йдеться про Ігоря Халілова, якого в липні 2022 року затримали в Генічеську та незаконно вивезли до Криму.

На думку аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, російська окупаційна влада використовує «справу батальйону імені Номана Челебіджихана» як «універсальну» статтю для переслідування нелояльних кримських татар.

«Завдяки звинуваченню в причетності до батальйону імені Номана Челебіджихана можна охопити ширші категорії кримських татар. У випадку з батальйоном значно менше треба доказової бази», — каже Євгеній Ярошенко.

17 лютого 2023 року окупаційний «Джанкойський районний суд» оголосив вирок Олексію Кисельову — 8 років і 6 місяців позбавлення волі. Окупанти викрали колишнього офіцера Військово-морських сил ЗСУ Олексія Кисельова 22 липня 2022 року в місті Генічеськ на Херсонщині та вивезли до Криму. Його звинуватили в нібито причетності до батальйону імені Номана Челебіджихана. Щоб отримати зізнання, російські «правоохоронці» катували Кисельова електрострумом та били.

Батальйон імені Номана Челебіджихана – це добровольче кримськотатарське збройне формування, яке було створене на початку 2016 року під час блокади на адміністративному кордоні з окупованим Кримом. Батальйон названий на честь Номана Челебіджихана — кримськотатарського політика і громадського діяча, першого Голови уряду Кримської Народної Республіки, організатора I Курултаю кримськотатарського народу, першого муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі, Білорусі. 1 червня 2022 року верховний суд рф визнав «Кримськотатарський добровольчий батальйон імені Номана Челебіджихана» терористичною організацією.

Вибір редакції

Ще Новини