Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупанти засудили щонайменше 15 осіб у «справах батальйону імені Номана Челебіджихана»

17 / 02 / 2023

За дев’ять років окупації Криму щонайменше 15 особам були винесені вироки в «справах батальйону імені Номана Челебіджихана». Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Щонайменше 15 осіб вже засуджені за обвинуваченнями в нібито участі в батальйоні імені Номана Челебіджихана. 17 лютого цього року окупаційний «Джанкойський районний суд» оголосив вирок Олексію Кисельову — 8 років і 6 місяців позбавлення волі. Судові процеси не припинялися, попри його скарги на стан здоров’я та відсутність медичної допомоги», — розповів Євгеній Ярошенко.

Окупанти викрали колишнього офіцера Військово-морських сил ЗСУ Олексія Кисельова 22 липня 2022 року в місті Генічеськ на Херсонщині та вивезли до Криму. Його обвинуватили у нібито причетності до батальйону імені Номана Челебіджихана. У спробах отримати зізнання російські «правоохоронці» катували Кисельова електрострумом та били.

У жовтні затриманий оголосив голодування через відсутність медичної допомоги, яку чоловіку не надавали протягом двох місяців. Нагадуємо, що відсутність належної медичної допомоги в місцях позбавлення волі уже призвела до загибелі двох кримських політв’язнів та становить смертельну загрозу іншим.

Усього за роки окупації півострову обвинувачення в нібито участі в батальйоні імені Номана Челебіджихана отримали щонайменше 16 осіб. З них 10 — після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. Сумарний термін вироків у цих справах складає 106 років і три місяці.

Вибір редакції

Ще Новини