Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: кримських політв'язнів сумарно засудили до 1466 років позбавлення волі

13 / 01 / 2023

Сумарний термін ув’язнення жертв політично вмотивованих переслідувань у тимчасово окупованому Криму збільшився до 1466 років та 8 місяців. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Наразі сумарний термін ув’язнення нинішніх жертв політично мотивованих переслідувань в окупованому Криму збільшився до 1466 років та 8 місяців. З грудня «суди» в Криму та російські суди винесли вироки 11 політв’язням», — розповів Євгеній Ярошенко.

Так, 12 січня до 17 років ув’язнення засудили кримчанина Раїфа Февзієва за начебто організацію діяльності заборонений в росії організації «Хізб ут-Тахрір». У справі «Хізб ут-Тахрір» вироки винесли ще шістьом кримським татарам сумарно на 76 років. 

Крім цього, по 6 років в’язниці отримали два Свідка Єгови, на 4 роки та 3 місяці засудили мешканця Херсонщини за начебто участь в батальйоні імені Номана Челебіджихана й на 7 років позбавили волі громадянську журналістику Ірину Данилович. 

Нагадуємо, що приблизно 35 % вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму було винесено після початку повномасштабного вторгнення. 

Довідково: Хізб ут-Тахрір — міжнародна політична ісламська партія, що була визнана терористичною організацією рішенням верховного суду рф у 2003 році, однак легально діє на території України та більшості держав світу. Окупанти виносять вироки за нібито причетність до «Хізб ут-Тахрір» строком до 19 років позбавлення волі. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини