Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: приблизно кожна восьма жертва переслідувань у Криму — Свідок Єгови

16 / 12 / 2022

Приблизно кожна восьма жертва політично мотивованих переслідувань у Криму – Свідок Єгови. Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко повідомив у коментарі Крим.Реалії.

«Сьогодні серед жертв політично мотивованих кримінальних переслідувань в окупованому Криму приблизно кожен восьмий — це Свідок Єгови, всього 19 осіб», — розповів Євгеній Ярошенко.

З початку окупації Криму росія порушує фундаментальні права людини, зокрема свободу віросповідання. Переслідування представників організації “Свідки Єгови” можуть розглядатися як злочин проти людяності.

«Є питання, чи не підпадає переслідування «Свідків Єгови» під злочини проти людяності у розумінні Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Одним із різновидів злочинів проти людяності є переслідування ідентифікованої групи за релігійною ознакою, якщо це має широкомасштабний або систематичний характер», — пояснив аналітик.

У 2017 році верховний суд росії визнав релігійну організацію Свідки Єгови екстремістською та заборонив її діяльність у рф та в окупованому Криму. Діяльність Свідків Єгови дозволена в абсолютній більшості країн світу.

За 5 років 10 жителів окупованого Криму отримали обвинувальний вирок. Дев’ять з них позбавлені волі сумарно на термін у 54 роки та 6 місяців.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас