Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Ірина Данілович розповіла про посилення пресингу

22 / 11 / 2022

Громадянська журналістика Ірина Данілович розповіла про посилення пресингу. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

З анонімних джерел до КримSOS надійшов лист Ірини Данілович, яка нині перебуває у СІЗО міста Сімферополя. У ньому активістка розповіла про відчутне посилення пресингу та про те, що співробітники СІЗО незаконно забрали її особисті речі, серед яких вірші та замітки.

«З листа Ірини Данілович можна припустити, що у СІЗО активістка може зазнавати порушень багатьох прав людини — права на повагу до приватного життя, права на свободу вираження поглядів, права на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я», — розповів аналітик.

29 квітня громадянська журналістка Ірина Данілович була викрадена російськими силовиками на дорозі з Коктебеля до Феодосії. Рідні та адвокат 12 днів не знали про долю та місцеперебування Ірини. Затримання Ірини Данілович має всі елементи насильницького зникнення.

Нині Ірина Данілович перебуває у СІЗО № 1 міста Сімферополя. 7 травня у так званому Київському районному суді м. Сімферополя їй обрали запобіжний захід — тримання під вартою два місяці. Як стало відомо КримSOS, понятим під час «суду» був співробітник окупаційної поліції, який надав хибні свідчення.

Раніше журналістка розповідала, що зазнає катувань та психологічного тиску з боку російського ФСБ.

«11.11 Мені принесли цей папірець за результатом мого звернення до прокуратури з приводу вилучених ліків (текст я минулого разу подала). В обід — позаплановий обшук. Забрали лише мій зошит, де було! Запис, який я готувала до «останнього слова»: 3 вірша та кілька нотаток, які хотілося зберегти у пам’яті. Змусили писати пояснювальну. Мотивували тим, що за ПВР не можна зберігати записки, які не належать до кримінальної справи.

Ось текст пояснювальної:

Відповідно до ФЗ 103 ст. 17 п. 6 (від 15.07.1995 р.) підозрюваним та обвинуваченим дозволено мати при собі записи, що стосуються реалізації своїх прав та законних інтересів, за винятком тих записів, які можуть бути використані з протиправною метою.

Відповідно до № 15 ст. 17 ФЗ № 103 від 15.07.1995 р. п/о мають право займатися самоосвітою.

У моїх особистих записах не міститься інформація, яка може бути використана з протиправною метою та інформація, що містить держтаємницю. Цитати з книг та вірші записані мною з метою самоосвіти. Мої особисті переживання та нотатки, які стосуються кримінальної справи — з метою збереження психологічної рівноваги та пам’яті.

Вилучення зошита порушує мої права, гарантовані ст. 17 п. 6 та п. 5 ФЗ № 103 від 15.07.1995 р.

Тепер мені закрили «дорогу» до чоловічого корпусу. Починається пресинг. Минулого разу мене «сховали» на ІТТ, бо була комісія велика — про це всі тут говорять. До яких ще методів вони вдадуться, щоб змусити мене мовчати — не знаю. Треба про це говорити, щоб було важче їм.

Батьки нехай не переживають — я у своєму звичному стані. Все добре. Нехай подзвонять поки що Б-ну. Нехай скажуть йому, що нашу камеру «заморозили» через моє звернення до прокуратури та постійні претензії з мого боку з приводу хамства в мій бік. Б-н все зрозуміє та вживе заходів.

Коряво написала, сподіваюся розберетеся.
Обіймаю всіх!
Дякую, що ви є!».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини