Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: етапування Енвера Кроша та Вілена Темер’янова до росії є воєнним злочином

20 / 04 / 2023

Етапування громадянського журналіста Вілена Темер’янова та активіста Енвера Кроша з Криму до російського Ростова-на-Дону є воєнним злочином. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Чотирьох кримських татар, фігурантів «Джанкойської групи справи Хізб-ут-Тахрір», під конвоєм вивезли із Сімферопольського СІЗО до російського міста Ростов-на-Дону. Це є незаконною депортацією, а значить — воєнним злочином: незаконна депортація або переміщення цивільної особи (стаття 8 (2)(a)(vii) Римського Статуту Міжнародного Кримінального Суду», — каже Євгеній Ярошенко.

Насильницьке переміщення цивільного населення з окупованої території, зокрема ув’язнених, порушує норми міжнародного гуманітарного права. Стаття 49 IV Женевської конвенції забороняє державі-окупанту примусове переміщення цивільних осіб з окупованої території на територію держави-окупанти. Стаття 76 цієї Конвенції передбачає, що особи, «обвинувачені в скоєнні злочину, повинні знаходитися в окупованій країні, а в разі засудження повинні там само відбувати строк покарання».

За інформацією Кримської солідарності, до росії етапували чотирьох фігурантів «Джанкойської групи справи Хізб-ут-Тахрір»: журналіста Кримської солідарності Вілена Темер’янова, активіста Енвера Кроша та ще двох кримських татар: Ріната Алієва та Едема Бекірова. Це сталося три дні тому.

Темер’янова, Кроша та ще чотирьох кримських татар було затримано 11 серпня 2022 року внаслідок хвилі обшуків у Джанкойському районі окупованої АР Крим. Їх підозрюють у причетності до діяльності терористичної організації (ст. 205.5 Кримінального кодексу рф) та приготуванні до насильницького захоплення влади у рф (ч. 1 ст. 30, ст. 278 КК рф).

Нагадуємо, що українські правозахисники також бачать загрозу незаконної депортації Нарімана Джеляла та братів Ахтемових. За наявною інформацією, незаконно ув’язнених кримських політв’язнів можуть депортувати до росії.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — міжнародна політична ісламська партія, що була визнана терористичною організацією рішенням верховного суду рф у 2003 році, однак легально діє на території України та більшості держав світу. Окупанти виносять вироки за нібито причетність до «Хізб ут-Тахрір» терміном до 19 років позбавлення волі.

Фото: Кримська солідарність

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини