Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Жертвами політичних переслідувань у Криму стали 11 громадянських журналістів

13 / 08 / 2022

11 громадянських журналістів, кримських татар, стали жертвами політичних переслідувань російською окупаційною владою. Про розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Це чергова хвиля обшуків, які зазвичай трапляються раз на пів року. Як правило, кримських татар звинувачують у причетності до терористичної організації. Жертвами обшуків та затримань часто стають громадянські журналісти та активісти. Наразі 11 кримських громадянських журналістів переслідуються окупаційною владою», – додав аналітик. 

11 серпня у тимчасово окупованому Криму були проведені 8 обшуків, 6 кримських татар були затримані за статтею 205.5 Кримінального кодексу рф «Організація діяльності терористичної організації та участь в діяльності такої організації». 

Серед затриманих: громадянський журналіст Вілен Темер’янов та активіст Енвер Крош. Для чоловіків це не перші затримання. Темер’янов має за своїми плечами дві адміністративні справи, одна з яких завершилася кількаденним адміністративним арештом наприкінці 2021 р. Активіста Кроша росіяни у 2015 році катували електрострумом, а у 2018 – посадили під адміністративний арешт.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини