Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: українські правозахисники бачать загрозу незаконної депортації Нарімана Джеляла та братів Ахтемових

20 / 04 / 2023

Представники українських правозахисних організацій засуджують незаконні вироки кримським політв’язням Наріману Джелялу та братам Ахтемовим та вбачають загрозу їхньої депортації. Про це йдеться в опублікованому сьогодні зверненні, каже Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«За наявною інформацією, незаконно ув’язнених кримських політв’язнів Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова та Азіза Ахтемова можуть депортувати до росії. Це продовження злочинної політики рф із витіснення з півострова й переслідування кримських татар, яка мусить негайно припинитися», — каже Олексій Тільненко.

Саме тому українські правозахисники вимагають у представників влади рф утриматись від незаконної депортації до РФ та негайно звільнити громадян України Нарімана Джелялова, Асана Ахтемова та Азіза Ахтемова, а також звільнити інших незаконно позбавлених свободи громадян України, затриманих із політичних мотивів окупаційними адміністраціями в Криму.

21 вересня 2022 року так званий «верховний суд Криму» оголосив вирок Першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, громадянському журналісту Асану Ахтемову та його двоюрідному брату Азізу Ахтемову. Їх звинувачують у нібито підриві газопроводу в селі Перевальне біля Сімферополя, контрабанді і зберіганні вибухових речовин.

Сумарний термін позбавлення волі обвинуваченим — 45 років, крім того, сума штрафу на трьох складає 1 мільйон 700 тисяч рублів.

Наразі ув’язнені перебувають у СІЗО міста Сімферополя. Однак, росія регулярно депортує жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму на свою територію. Це значно ускладнює будь-який зв’язок із їхніми рідними та адвокатами.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини