Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: етапування кримських політв’язнів до рф тотожне депортації мешканців Криму 

2 / 10 / 2023

2 жовтня 2023 року стало відомо, що кримських політв’язнів Нарімана Джеляла, а також Азіза та Асана Ахтемових насильницьки етапували до в’язниць на території рф. КримSOS нагадує, що етапування жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму до місць відбування покарання в росії — воєнний злочин, тотожний депортації мешканців півострова. 

Про етапування Джеляла та братів Ахтемових до рф повідомила Левіза Джелялова, дружина політв’язня. 

«Сьогодні Нарімана, Асана та Азіза насильно вивезли з Криму, етапувавши до в’язниць. Я навіть уявити не можу, як важко Наріману їхати з Криму, адже його любов до Батьківщини — невичерпна, незважаючи на погрози він один із тих, які залишалися і боролися за право вільно й чесно жити в Криму. Але реальність, на жаль, інша, де людські цінності як чесність, дружба, прагнення жити у світі та свободі втратили свій сенс», — пише Левіза. 

21 вересня 2022 року так званий «верховний суд Криму» оголосив вирок Першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, громадянському журналісту Асану Ахтемову та його двоюрідному брату Азізу Ахтемову. Їх звинувачують у нібито підриві газопроводу в селі Перевальне біля Сімферополя, контрабанді та зберіганні вибухових речовин. 

Ще у квітні 2023 року українські правозахисники повідомили про загрозу їхньої депортації. 

З початку 2023 року щонайменше 25 жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму етапували до місць відбування покарання на території росії. 

Етапування цивільних осіб, у тому числі політв’язнів, з Кримського півострова на територію росії є воєнним злочином. Такими діями окупанти порушують статті 49 і 76 IV Женевської конвенції. Згідно зі статтею 76 IV Женевської конвенції, «обвинувачені в скоєнні злочину повинні перебувати в окупованій країні, а в разі засудження повинні там само відбувати термін покарання». 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини