Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: дії окупантів підкреслюють напруженість на півострові 

3 / 03 / 2023

Посиленням тиску і переслідувань нелояльного населення у Криму окупанти викривають нестабільну та напружену ситуацію на півострові. Про це повідомив Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Події минулого тижня у Криму викривають неспроможність російської пропагандистської машини та напруженість на окупованому півострові. Окупанти власноруч руйнують свої наративи про Крим як “безпечний простір” та надалі посилюють цензуру», — додає Олексій Тільненко.

28 лютого російські силовики вручили «застереження» кримським татарам щодо заборони на участь у «масових несанкціонованих заходах». «Застереження» не вперше надходять представникам регіонального Меджлісу (діяльність якого заборонили у рф та в окупованому Криму у 2016 році), громадянським журналістам та іншим мешканцям Криму. Такі «застереження» є порушенням низки прав та свобод: свободи слова, права на свободу вираження поглядів та права на свободу мирних зібрань.

«росія продовжує використовувати жителів тимчасово окупованого Криму як “живий щит”. Після численних “бавовн” частина військової техніки тепер перебуває у безпосередній близькості до об‘єктів соціального значення, таких як школи та лікарні. З наближенням Збройних сил України до півострова росія може посилити утиски нелояльного населення, “шантажуючи” таким чином Україну», — розповів Олексій Тільненко.

Також, 28 лютого ФСБ росії провели обшуки в будинку кримських татар Джемілових у Бахчисарайському районі. Стосовно старшого брата Абдулли Джемілова перевіряють «версію щодо його причетності» до нібито пошкодженні залізниці в селі Поштове Бахчисарайського району 23 лютого. Джеміловим заборонили зв’язуватися з адвокатом.

Нагадуємо, сумарний термін жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму за рік повномасштабного вторгнення склав 699 років і 9 місяців. Щонайменше шість кримських політв’язнів зазнали катувань у 2022 році.

Фото з відкритих джерел

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини