Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: щонайменше 6 кримських політв’язнів зазнали катувань у 2022 році

23 / 02 / 2023

КримSOS зафіксувала щонайменше шість випадків катувань кримських політв’язнів у 2022 році. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Упродовж 2022 року було зафіксовано факти катувань щодо щонайменше шістьох кримських політв’язнів. Енвер Крош та Ірина Данилович зазнали тортур після затримання. Ірину Данилович також били під час етапування на судове засідання. Рустем Османов, Руслан Абдурахманов, Ярослав Жук та Олексій Кисельов пережили жорстокі тортури після викрадення на новоокупованих територіях», — розповів Євгеній Ярошенко.

Окупаційні силові структури катують не лише політв’язнів. Наприклад, звільненого викладача Білогірського технікуму Андрія Білозерова жорстоко побили під час затримання за публікацію пісні «Червона калина» у соцмережі. За даний вчинок його на 14 діб відправили під адміністративний арешт за обвинуваченням у нібито демонстрації нацистської символіки.

Крім катувань, кримські політв’язні також страждають від жорстокого та нелюдського поводження. Зокрема затриманим не надають належної медичної допомоги. Через це у лютому 2023 році загинули два кримські політв’язні: Костянтин Ширінг і Джеміль Гафаров.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини