Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: 45 місяців та 15 днів чекали на вирок п'ять бранців Кремля

11 / 01 / 2023

П’ять політв’язнів з «другої Сімферопольської групи» справи «Хізб ут-Тахрір» чекали на винесення вироку 45 місяців та 15 днів. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко

«Політичні в’язні «другої Сімферопольської групи» справи «Хізб ут-Тахрір» очікували на винесення вироку 45,5 місяців, весь цей час перебуваючи за гратами. Наразі це найдовший строк очікування з нині відомих політично мотивованих справ, розпочатих в окупованому Криму», – розповідає Євгеній Ярошенко. 

11 січня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону виніс вирок  Сервету Газієву, Джемілю Гафарову, Ерфану Османову, Аліму Карімову та Сейрану Муртазі. Кожного з кримських татар засудили до 13 років позбавлення волі через начебто участь у «терористичній організації Хізб ут-Тахрір».  

«Сервета Газієва і Джеміля Гафарова, попри серйозні вади здоров’я, жодного разу не відпустили під домашній арешт», – зазначає Євгеній Ярошенко.

За майже чотири роки ув’язнення стан здоров’я Сервета Газієва і Джеміля Гафарова значно погіршився.

Раніше Євгеній Ярошенко розповів, що політв’язні з «другої Сімферопольської групи» справи «Хізб ут-Тахрір» зазнають нелюдського поводження з боку окупантів. 

Фото: Кримська солідарність

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини