Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: політв’язні у справі «Хізб ут-Тахрір» продовжують зазнавати нелюдського поводження

11 / 01 / 2023

Політв’язні з «другої Сімферопольської групи» справи «Хізб ут-Тахрір» Джеміль Гафаров та Сервет Газієв зазнають нелюдського поводження з боку окупантів. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко

«Стан здоров’я Джеміля Гафарова та Сервета Газієва суттєво погіршився через жахливі умови утримання. Відсутність належної медичної допомоги можна розцінювати як нелюдське поводження з боку окупантів», – зазначив Євгеній Ярошенко.

Ув’язнений у 2019 році Джеміль Гафаров мав 3 групу інвалідності до арешту через хворобу серця. Після перебування за ґратами стан його здоров’я погіршився й медики поставили йому 2-гу групу інвалідності. 28 червня 2022 року у Сервета Газієва стався мікроінсульт. У нього паралізувало праву частину обличчя. 

10 січня 2023 року у Південному окружному військовому суді у Ростові-на-Дону проходив розгляд справи щодо 5 політв’язнів з «другої Сімферопольської групи» справи «Хізб ут-Тахрір». Суддя Валерій Опанасенко відмовив задовольнити клопотання підсудних щодо надання часу для підготовки останнього слова. Таким чином, колегія суддів не вислухала останні слова і призначила оголошення вироку на 11 січня. 

«Під час судового засідання фігурантам справи Джемілю Гафарову та Сервету Газієву, які мають серйозні вади здоров’я, окупанти не надали можливості відпочити та підготуватись до останнього слова. Такі дії є порушеннями національного законодавства не тільки України, а й держави-окупанта», – зазначив Євгеній Ярошенко.

І Кримінально Процесуальний Кодекс України (ст. 365), і Кримінально-процесуальний кодекс рф (ст. 293) не дозволяють суду обмежувати тривалість останнього слова обвинуваченого певним часом.

Нагадуємо, щонайменше 35%  вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму було винесено після початку повномасштабного вторгнення. Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації Хізб ут-Тахрір або добровольчогоу кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини