Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримському імаму-політвязню Раїфу Февзієву продовжили арешт на 3 місяці

7 / 10 / 2021

7 жовтня підконтрольний Росії Київський районний суд в Сімферополі продовжив запобіжний захід імаму Раїфу Февзієву до 13 січня 2022 року.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Едема Семедляєва.

За його словами, російський слідчий просив «суд» продовжити утримання в СІЗО Февзієва на 3 місяці, обґрунтовуючи це наявністю у імама українського громадянства, «особливою тяжкістю злочину і можливим впливом на свідків».

Захист політв’язня назвав ці обґрунтування «фантазією слідчого», оскільки «суду» не надали жодних фактичних доказів цих аргументів.

«Імам користується послугами перекладача з кримськотатарської мови з дозволу Київського районного суду, однак слідчий намагається позбавити його цієї можливості. Засідання було призупинене і відкладене, бо той не зміг забезпечити явку фахівця в суд», — пише «Кримська солідарність».

Нагадаємо, 41-річний Раїф Февзієв — імам села Строгонівка Сімферопольського району, кримськотатарський активіст, багатодітний батько. Він відвідував політично мотивовані судові засідання по справах кримських татар, підтримував родини політв’язнів.

Февзієва і ще чотирьох кримських татар затримали після масових обшуків в АРК і в Севастополі 17 серпня 2021 року нібито за причетність до організації «Хізб ут-Тахрір».

Февзієва обвинувачують за частиною 1 статті 205.5 КК РФ ( «Участь в діяльності терористичної організації»).

Раніше окупаційні суди Сімферополя та Севастополя продовжили до січня 2022 року арешт Завуру Абдулаєву та Рустему Мурасову, яких затримали 17 серпня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини