Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язню Рустему Мурасову продовжили арешт на 3 місяці. Він скаржиться на нестерпні умови утримання в СІЗО

6 / 10 / 2021

5 жовтня підконтрольний Росії Ленінський районний суд Севастополя продовжив арешт фігуранту справи «Хізб ут-Тахрір» Рустему Мурасову до 11 січня 2022 року.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Еміля Курбедінова.

За словами захисника, Мурасов під час засідання заявив, що його заарештували «з політичних мотивів через активну участь в житті кримськотатарського народу». Він також сказав «суду», що відносно нього мають бути застосовані положення IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни.

«Суд» проігнорував всі аргументи захисту і продовжив арешт Рустему Мурасову на 3 місяці.

У розмові зі своїм адвокатом політв’язень поскаржився йому на нестерпні умови утримання в сімферопольському СІЗО. За словами Мурасова, в його камері сиро, у ній водяться щури, таргани, стіни вкриті грибком. Через сирість, розповів Мурасов, у камері неможливо висушити одяг.

За словами політв’язня, його разом з сусідами по камері вже 20 днів не виводять на банні процедури. Крім того, їх не відвідує фельдшер.

Також Рустем Мурасов розповів, що йому погрожували погіршити умови утримання, якщо він не проголосує на виборах в Держдуму РФ, які пройшли 17-19 вересня.

Нагадаємо, Рустема Мурасова затримали 17 серпня 2021 року. Того ж дня після масових обшуків також були затримані Завур Абдуллаєв, імам Раїф Февзієв, Джеббар Бекіров та Рустем Таїров.

Кримських татар обвинуватили у причетності до забороненої в РФ і в Криму (але легальної в Україні) ісламської організації «Хізб ут-Тахрір» (за ст 205. КК РФ).

4 жовтня «Ленінський райсуд» Севастополя також до 11 січня продовжив арешт фігуранту цієї справи Завуру Абдуллаєву.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини