Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму після обшуків затримали п'ятьох кримськотатарських активістів. Усіх взяли під варту до жовтня

17 / 08 / 2021

Вранці 17 серпня, російські силовики з ФСБ, Центру «Е» і ОМОН провели п’ять обшуків в різних районах окупованого Криму в будинках кримськотатарських активістів, після чого 5 осіб було затримано.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Обшуки пройшли:

  • в будинку імама Раїфа Февзієва в селі Строгонівка Сімферопольського району Криму,
  • у Джеббара Бекірова в селі Тернівка Балаклавського району Севастополя,
  • у Завура Абдуллаєва в селі Холмовка Бахчисарайського району,
  • у Рустема Мурасова в селі Фруктове Нахімовського району Севастополя,
  • у Рустема Таїрова в селі Поворотне Нахімовського району Севастополя.

Після обшуків чотирьох затриманих відвезли в «Севастопольське управління ФСБ РФ», а імама Раїфа Февзієва — в Сімферопольське.

фото: Кримська солідарність

Увечері 17 серпня підконтрольний Росії Ленінський районний суд Севастополя ухвалив взяти під варту Джеббара Бекірова до 10 жовтня 2021 року, а Рустема Таїрова — до 11 жовтня.

Підконтрольний РФ Київський районний суд того ж вечора залишив під вартою імама Раїфа Февзієва до 12 жовтня 2021 року.


18 серпня підконтрольний РФ Ленінський райсуд Севастополя обрав запобіжний захід Завуру Абдуллаєву та Рустему Мурасову у вигляді тримання в СІЗО до 11 жовтня.

«Раїф Февзієв — місцевий імам (релігійний діяч), який закінчив медресе, кримськотатарський активіст, багатодітний батько. Рустем Мурасов, Рустем Таїров, Джеббар Бекіров і Завур Абдуллаєв займалися активізмом, систематично відвідували політично мотивовані судові засідання, підтримували сім’ї політв’язнів, організатори іфтарів і масових заходів в своїх селищах», — повідомляє «Кримська солідарність».

Як повідомила дружина Раїфа Февзієва Ліана, обшук у їхньому будинку почалася приблизно о 4 ранку і тривав близько 2 годин. Силовики повідомили, що її чоловіка підозрюють pf ст 205. КК РФ (тероризм). За словами жінки, силовики підкинули їм якусь заборонену літературу, яку «знайшли» в каструлях.

За інформацією активістів, слідчі дії в будинках Джеббара Бекірова, Завура Абдуллаєва і Рустема Таїрова проводилися за постановою підконтрольного Росії Ленінського районного суду Севастополя.

Як повідомив QirimInfo адвокат Олексй Ладін, Джеббару Бекірову інкримінують ч. 1 205.5 КК РФ, (Організація діяльності терористичної організації), а Завуру Абдуллаєву (адвокатом якого є Ладін), Рустему Таїрову і Рустему Мурасову — ч. 2 статті 205.5 КК РФ (участь в діяльності терористичної організації).

Також активісти повідомляють, що в будинок до Рустема Мурасова силовики увірвалися, бо вони нібито отримали дані про те, що у активіста зберігаються електронні носії інформації про діяльність партії «Хізб ут-Тахрір» «і інші предмети і документи, які мають доказове значення у кримінальній справі». Це зазначено в постанові суду, копія якого є в розпорядженні «Кримської солідарності».

«Мати Рустема Мурасова, Гульнар, повідомила активістам, що в ході обшуку у сім’ї вилучили грошові кошти в розмірі 150000 рублів, 500 доларів і 100 євро. Частина з цих коштів належить знайомим сім’ї, частина була виділена в допомогу Рустема Мурасову після недавнього затоплення водою його житла … Позначку про вилучення коштів слідчий вніс до протоколу, але Мурасов, за словами матері, підписувати його без адвоката відмовився», — пише «Кримська солідарність».

Також активісти повідомляють, що обшук у Рустема Мурасова почався через декілька годин, після того, як він повернувся додому з Ростова-на-Дону. Туди він їздив щоб підтримати фігурантів Алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір», яким 16 серпня оголосили обвинувальний вирок.

«У лютому 2016 року у Рустема Мурасова вже проходив перший обшук. Тоді його затримали, відвезли в Управління Федеральної служби безпеки…, але пізніше відпустили», — додає «Кримська солідарність».

QirimInfo стежить за розвитком подій і буде повідомляти про нові подробиці.

Вибір редакції

Ще Новини