Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Від 12 до 18 років: суд в РФ виніс вирок фігурантам Алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» (доповнено)

16 / 08 / 2021

16 серпня Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону визнав винними всіх фігурантів Алуштинської групи «справи Хізб ут-Тахрір». Їх засудили на терміни від 12 до 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Арешт на майно у всіх скасовано.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

  • Руслана Месутова засудили до 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на 1 рік після звільнення;
  • Ленура Халілова — до 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на 1 рік після звільнення;
  • Ельдара Кантімірова — до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на 1 рік після звільнення;
  • Руслана Нагаєва — до 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на 1 рік після звільнення.

«Всі вони проведуть перші два роки у в’язниці — у найсуворішому режимі позбавлення волі», — повідомляє «Кримська солідарність».

На оголошення вироку пустили всього шість людей: матір Ельдара Кантімірова, дружину Ленура Халілова, дочку Руслана Нагаєва і сестру Руслана Месутова, а також трьох кореспондентів.

фото: Кримська солідарність

Також «Кримська солідарність» повідомляє, що підтримати політв’язнів до суду приїхали близько 150 людей з Криму.

«Після оголошення вироку вони наділи білі накидки з написами: “Вивчення релігії — не тероризм”, “Ні державному терору”,”Стоп репресіям”, “Ні сімейним репресіям”, “Кримські татари — не терористи”», — пише «Кримська солідарність».

відео: Кримська солідарність

Дочка Руслана Нагаєва приїхала на засідання в футболці з написом: «Тату, ми Вас любимо, чекаємо, віримо».

фото: Кримська солідарність

Нагадаємо, російські силовики затримали Руслана Месутова, Ельдара Кантімірова, Руслана Нагаєва і Ленура Халілова після обшуків 10 червня 2019 року. ФСБ РФ заявила, що їх обвинувачують за ст. 205.5 КК РФ (організація або участь в діяльності терористичної організації) і слідство стосується релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

Месутова і Халілова обвинуватили за ч.1 ст.205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації).

Кантімірова і Нагаєва обвинуватили за ч.2 ст.205.5 КК РФ (Участь в діяльності терористичної організації). 

Пізніше всіх фігурантів також обвинуватили за ч.1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ (Підготовка до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою).

Правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів Алуштинської групи «справи Хізб ут-Тахрір» політичними в’язнями.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини