Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» в Криму продовжив арешт політв'язню Завуру Абдуллаєву (оновлено)

5 / 10 / 2021

4 жовтня підконтрольний Росії Ленінський районний суд окупованого Севастополя продовжив арешт політв’язню Завуру Абдуллаєву до 11 січня 2022 року. Попередній термін утримання під вартою спливав 11 жовтня.

Про це QirimInfo повідомив адвокат Олексій Ладін.

За його словами, обвинувачення безпідставно наполягало на продовженні Абдуллаєву терміну утримання в СІЗО.

«Доводи слідства абсолютно не були підтверджені. Слідство і прокуратура вважали, що Завур може сховатися, впливати на якихось міфічних учасників процесу і знищити докази. Які саме докази, як впливати, на яких свідків? Це абсолютно ніяк не пояснили», — сказав Олексій Ладін

Адвокат також повідомив, що під час засідання була озвучена позитивна характеристика на Завура Абдуллаєва від дільничного інспектора російської поліції.

«Суд оголошує матеріали справи і читає: “дільничним інспектором підсудний характеризується посередньо”. Я клопотав про оголошення характеристики повністю, бо знав, що в ній написано. Там зазначено, що Завур Абдуллаєв раніше ані до кримінальної, ані до адміністративної відповідальності не притягувався, його не помічали у вживанні наркотиків або алкоголю, сусідами характеризується позитивно, не був помічений в контакті з особами, які займаються антисоціальною діяльністю. Та з такою характеристикою можна людину в космос запускати. Але суд називає її “посередньою”!», — сказав Олексій Ладін.

Незважаючи на доводи захисту, «суд» став на бік обвинувачення і продовжив Завуру Абдуллаєву термін утримання в СІЗО ще на 3 місяці.

Нагадаємо, Завура Абдуллаєва затримали 17 серпня 2021 року. Того ж дня після масових обшуків також були затримані імам Раїф Февзієв, Джеббар Бекіров, Рустем Таїров та Рустем Мурасов.

Кримських татар обвинуватили у причетності до забороненої в РФ і в Криму (але легальної в Україні) ісламської організації «Хізб ут-Тахрір» (за ст 205. КК РФ).

Завур Абдуллаєв має низку хронічних захворювань — гіпертонію і цукровий діабет. За словами адвоката, умови утримання політв’язня у СІЗО Сімферополя можна прирівняти до тортур.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини