Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Інфографіка: оформлення паспорта громадянина України для мешканців ТОТ у період дії воєнного стану

18 / 11 / 2022

У інфографіці пояснена процедура оформлення паспортних документів для мешканців тимчасово окупованих територій у період дії воєнного стану згідно зі змінами до постанов , шо набули чинності 17 листопада 2022 року.

Повнолітні громадяни України, які проживали на тимчасово окупованій території і не оформлювали паспорт громадянина України, мають змогу зробити це на підконтрольній Уряду України території. Для цього необхідно звернутися до будь-якого підрозділу Державної міграційної служби України (ДМС).

Документи, які необхідно подати:

  • заяву-анкету встановленого зразка;
  • свідоцтво про народження; У разі відсутності – витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження.
  • оригінали паспортів батьків або одного з них; У разі відсутності – заяву про необхідність оформлення паспорта із зазначенням паспортних даних батьків та письмове пояснення поважності причин відсутності таких документів (особа тривалий час не проживає з батьками, місце перебування батьків невідомо або вони померли, зв’язок з ними втрачено або вони позбавлені батьківських прав).
  • усі наявні документи із фотозображенням особи. У разі відсутності – письмову заяву з інформацією про адресу місць проживання, навчання, роботи, установ виконання покарань тощо, відомості про свідків, які будуть залучені до проведення процедури встановлення особи.

Встановлення особи

У разі відсутності документів із фотокартками проводиться процедура встановлення особи. Процедура здійснюється шляхом надсилання запитів щодо перевірки зазначених у заяві даних. У процесі перевірки береться до уваги вся інформація, яку повідомив заявник.

Якщо ця процедура не дала результатів, проводиться процедура встановлення особи шляхом опитування свідків. Свідки визначаються заявником. Свідками можуть бути, зокрема, один із членів сімʼї особи, близька особа або сусіди, які є дієздатними, досягли 14-річного віку та мають документи, що посвідчують особу.

Важливо! До членів сімʼї та близьких осіб можуть належати чоловік, дружина, зокрема й колишні, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат і сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта.

Для підтвердження того, що особа є членом сім’ї або близькою особою заявника, подаються документи, які посвідчують відповідні факти (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про народження, рішення суду та інші документи). У разі відсутності зазначених документів такі відомості перевіряються за реєстрами та базами даних.

Встановлення особи з опитуванням членів сім’ї або близькими особами заявника може здійснюватися у режимі відеоконференцзв’язку (у разі неможливості їхньої особистої присутності). Під час проведення процедури надаються підтверджуючі документи. Копії документів надсилаються на електронну адресу підрозділу ДМС, який проводить відеоконференцзв’язок.

Термін проведення процедури не повинен перевищувати двох місяців.

За результатами опитування складається акт і приймається рішення про оформлення або про відмову в оформленні паспорта.

Нормативно-правове регулювання:

Постанова Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2022 року No 1220 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України”.

Додаткова інформація

Дізнатися місцезнаходження та графік найближчого до вас підрозділу чи центру можна на сайті ДМС або за телефоном гарячих ліній:
з питань надання адміністративних послуг:

  • +38 (050) 138-29-11 (Водафон) – тільки голосові дзвінки;
  • +38 (096) 915-00-28 (Київстар) – голосові дзвінки та текстові повідомлення у месенджері “WhatsApp” (“ВотсАп”);

з питань перевірки стану оформлення документів:

  • +38 (096) 033-24-42 (Київстар) – голосові дзвінки та текстові повідомлення у месенджері “WhatsApp” (“ВотсАп”).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Інфографіка