Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Голова місії ООН розповіла про порушення прав людини в окупованому Криму

23 / 09 / 2021

23 вересня в Києві відбулася презентація нової доповіді ООН про ситуацію у сфері прав людини в Україні.

Документ, який охоплює період з 1 лютого по 31 липня 2021 року, представила Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер.

У доповіді, серед іншого, також йдеться і про порушення в окупованому Криму.

Зокрема Матильда Богнер розповіла про переслідування та залякування кримських татар з боку окупаційної влади.

«Кримські татари  також були об’єктами порушень, коли правоохоронні органи виносили їм попередження перед пам’ятними датами, які вони вшановують. Також кримські татари стали жертвами порушень і після звітного періоду. П’ятеро кримських татар були затримані в Криму 3 і 4 вересня після обшуків, проведених у їхніх будинках російськими правоохоронцями. Їх тримали під арештом без зв’язку із зовнішнім світом і відмовили в доступі до адвокатів. Один з них, Наріман Джелял, є заступником голови Меджлісу – представницького органу кримськотатарського народу. Разом із двома іншими чоловіками його звинуватили в диверсії, їх помістили під варту. Інших двох чоловіків звинуватили у скоєнні адміністративного правопорушення і засудили до 15 діб арешту», — сказала Матильда Богнер.

У доповіді окремо згадано справу кореспондента проєкту Крим.Реалії Владислава Єсипенка, якого затримали 10 вересня в Криму та тортурами вибили з нього зізнання у роботі на українські спецслужби.

«Попри те, що потерпілий (Єсипенко – ред) вказав осіб, які, за його твердженнями, несуть відповідальність за його тортури, Слідчий комітет РФ відмовився почати офіційне розслідування. Станом на 22 вересня, справу так і не було порушено», – сказала Богнер.

Серед інших порушень прав людини у Криму представниця ООН зазначила і незаконний вирок голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову. Його, нагадаємо, засудили за «організацію масових заворушень» 26 лютого 2014 року біля Верховної ради Криму.«Масовими заворушеннями» окупаційна влада називає мітинг активістів (в основному кримських татар), які вийшли на протест проти окупації українського півострова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини