Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» в Криму визнав Рефата Чубарова винним «в організації масових заворушень»

2 / 06 / 2021

Про це QirimInfo повідомили в об’єднанні «Кримська солідарність», чиї кореспонденти знаходяться в залі суду.

Таким чином Рефата Чубарова визнали винним за ч. 1 ст. 212 (організація масових заворушень).

Раніше російська прокуратура вимагала засудити політика на 9 років позбавлення волі.

Також «суд» визнав політика винним за ч. 2 ст. 280.1, ч. 1 ст. 280.1 КК Росії (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії) і призначив йому штраф у розмірі 200 тис. рублів, а також 200 годин виправних робіт. Але в зв’язку з декриміналізацією цієї статті в РФ, від покарання Чубаров був звільнений.

Як повідомив в коментарі «Кримської солідарності» адвокат Чубарова за призначенням Олександр Осокін, захист не згоден з рішенням суду, оскільки під час процесу були допущені серйозні порушення. Також, за словами адвоката, суд проігнорував покази свідків.

«У цій кримінальній справі було заявлено 108 свідків обвинувачення і близько 80 потерпілих. Кожному з них захист ставив одне й те саме питання: чи є у них будь-яка інформація, а не припущення про те, що саме Чубаров організатор («масових заворушень» — ред.)? Практично ніхто на це запитання позитивно не відповів. Було 5 осіб, які говорили, що нібито чули від Чубарова заклики до насильства, але сторона захисту представила 10 свідків, які спростували показання цих п’ятьох», — сказав Олександр Осокін.

Протягом 10 днів захист подасть апеляцію на цей вирок.

Нагадаємо, за версією російської влади, Чубаров — організатор «масових заворушень» під стінами Верховної Ради АР Крим 26 лютого 2014 року.

У той день, тисячі проукраїнських активістів (в основному кримських татар) вийшли на мітинг до кримського парламенту аби підтримати територіальну цілісність України.

Сам Рефат Чубаров, який проживає на материковій частині України, неодноразово заявляв, що справа проти нього — частина російських репресій проти кримських татар.

Прокуратура АР Крим та Севастополя відкрила провадження через незаконне кримінальне переслідування Чубарова російською владою.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини