Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Френсіс Фукуяма долучиться до кампанії із публічного менторства на захист ув’язнених Росією громадянських журналістів з Криму

15 / 06 / 2021

Про це 14 червня заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час проведення дискусії на тему: “The Ukrainian Fight for Democracy in the Black Sea Region”. 

Захід був організований Центром за демократію, розвиток та верховенство права при Стенфордському університеті та професором Френсісом Фукуямою. 

За словами Джапарової, професор Фукуяма погодився стати голосом публічної підтримки політв’язня Османа Аріфмеметова.  

Під час дискусії перша заступниця міністра поінформувала про погіршення ситуації у сфері прав людини в окупованому Криму, зокрема щодо триваючих переслідувань та утисків українців та кримських татар. 

«Щоб підтримати та допомогти бранцям Кремля повернутися додому, МЗС України ініціювало проєкт публічного адвокаційного менторства на захист прав незаконно ув’язнених РФ громадянських журналістів. Це – Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Амет Сулейманов», — сказала Еміне Джепарова.

У цьому зв’язку перша заступниця міністра подякувала професору Фукуямі за згоду приєднатися до цієї ініціативи.  

Еміне Джапарова під час свого виступу також зазначила, що міжнародна спільнота повинна посилити і об’єднати свої зусилля задля ефективної протидії незаконній діяльності Росії в окупованому Криму.

«Саме з цією метою Україна створює “Кримську платформу”, яка є складовою національної Стратегії деокупації та ключовим міжнародним інструментом для просування процесу повернення Криму під контроль України. Вдячні за підтримку цієї ініціативи з боку США», — сказала Еміне Джапарова.

МЗС України нагадує, ініціатива адвокаційного менторства публічними іноземними особами над українськими громадянськими журналістами, які незаконно були ув’язнені Росією, реалізується з метою привернення додаткової уваги міжнародної спільноти до цієї проблеми. 

Загалом, концепцією ініціативи передбачено, що кожен із дев’яти незаконно ув’язнених громадянських журналістів отримає публічну підтримку індивідуального ментора з числа впливових іноземних політиків і урядовців, правозахисників, журналістів або письменників.

Нині до цієї кампанії вже долучились такі відомі особистості, як Френсіс Фукуяма (США), Рупрехт Поленц (ФРН), Антоніо Станго (Італія) та євродепутат від Польщі Анна Фотига.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини