Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Експерт не зміг пояснити, як він визначив «саморобність» гранати, яка нібито належала Владиславу Єсипенку

22 / 11 / 2021

22 листопада у підконтрольному Росії Сімферопольському районному суді Криму відбувся допит експерта-вибухотехніка у справі українського політв’язня Владислава Єсипенка.

Як повідомив після засідання адвокат Дмитро Дінзе, цей експерт не зміг назвати жодного документа, на який він посилався при дослідженні гранати, яка нібито була у Єсипенка під час затримання.

«Ні Держстандарту, ні завод-виробник гранати. Також експерт не навів жодних даних, за якими він визначив, що граната є саморобним вибуховим пристроєм», — розповів адвокат Дмитро Дінзе.

Крім того, під час засідання було досліджено відео затримання Владислава Єсипенка.

«Також під час засідання ми просили надати нам відео, яке знімав телеканал СНТ, але суд нам у цьому відмовив. Під час перегляду відео ми знову ж таки виявили відеореєстратор, який був відсутній під час огляду автомобіля на минулому засіданні 16 листопада», – додав Дінзе.

Наступне засідання призначено на 8 грудня.

Нагадаємо, Владислав Єсипенко – позаштатний кореспондент проекту Крим.Реалії (Радіо Свобода). Його затримали в Криму 10 березня 2021 року. ФСБ підозрює його у шпигунстві на користь України.

За версією ФСБ, Єсипенко «здійснював фото і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей в Криму». Під час затримання в його автомобілі нібито знайшли гранату.

ФСБ звинуватила Єсипенка за статтею 223-1 Кримінального кодексу РФ, (незаконне виготовлення вибухових речовин, переробка або ремонт вибухових пристроїв), і за ст. 222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів).

Пізніше, журналіст нібито зізнався у своїй роботі на українські спецслужби.

Проте 6 квітня Єсипенко заявив, що ФСБ тортурами вибивала з нього визнання у шпигунстві. Своєї провини українець не визнає.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини