Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

260 тонн гуманітарної допомоги відправили з Ужгороду

29 / 03 / 2022

З 24 лютого в Західну Україну почали надходити одяг, медикаменти, їжа, які надіслали з країн Європи. Один із гуманітарних штабів облаштувала в Ужгороді благодійна організація “Комітет медичної допомоги у Закарпатті” спільно з іншими громадськими організаціями. Одні з партнерів – ГО “Закарпаття-Донбас“. Голова організації  Костянтин Блажевич поділився з КримSOS подробицями роботи. 

“Доставляємо і дитяче харчування, і спальники для військових”, – Костянтин 

До війни я не займався волонтерством. А у 2014 році, коли з родиною вимушено переїхали з Донецька до Ужгороду – створив громадську організацію “Закарпаття-Донбас”. Почали співпрацювати з “Комітетом медичної допомоги”, що працюють вже 22 роки та мають контакти з організаціями Франції, Німеччини, Італії та інших країн. 

Коли почалась повномасштабне вторгнення – іноземці з різних країн почали надсилати гуманітарну допомогу. Тут і спрацювали давні контакти як з-за кордону, так і всередині країни: до Ужгороду надсилають фури до нашого складу, а ми сортуємо усе та переадресовуємо далі. 

На самому складі у нас залучено понад десятка людей – грузчики, волонтери з переселенців, які сортують вантаж. 

У машинах привозять разом одяг з коробками з їжею, медикаментами. На місці ми розділяємо усе, щоб простіше було далі направляти до тих, хто залишає запити. Ми направляли гуманітарну допомогу у Київ, Коростень, Рівне, Чернігів – у міста по всій Україн. Доставляємо і залізничним і автотранспортом.

Якось військові звертались за каріматами та спальниками. Це теж у нас є. Як і ковдри, подушки, памперси, дитяче харчування, усе для гігієни. З лютого змінились запити на одяг – зараз потрібно більше легкого, літнього. Але стало більше прохань у їжі та медикаментах. 

Вже місяць працюємо без вихідних, і у суботу та неділю. Хто ж це буде робити, як не ми? Відпочинемо вже потім, коли усе це закінчиться

“Команда ГО «Закарпаття-Донбас» просто неймовірна! Їхній приклад надихає нас на ще більші звершення! Ми маємо доручення мешканців та переміщених осіб усіх 13 громад Коростенського району Житомирської області передати особливу подяку нашим ужгородським друзям. Дякуємо за їхні гарячі серця і небайдужі душі, завдяки яким маємо змогу діяти та надавати допомогу нужденним в ці складні часи!Надіслали КримSOS відгук з м. Коростень, Житомирської обл.
Валентина Сиромятникова, голова ради ГО «Об’єднання вимушених переселенців Донбасу «ДОБРОТВОР» та Ігор Сиромятников, голова правління ГО «Об’єднаний ветеранський рух «ВзаємоДія». 

Якщо у вас чи у організації ж потреба у гуманітарній допомозі – звертайтесь на “гарячу лінію” КримSOS: 093 420 79 75, 097 327 70 37.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті