Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Звернення до Міністерства освіти та науки з проханням надати приміщення і гуртожитки абітурієнтам ТНУ

28 / 09 / 2016

На сьогодні до Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського (далі – ТНУ) із заявами звернулось біля 200 кримчан. Загальна ж кількість вступників та кримчан, що переводяться до ТНУ з кримських ВНЗ – 700 осіб.

Хочемо зазначити, що можливість навчатися у переміщеному з Криму ВНЗ високо оцінюється кримчанами та є для них безцінним шансом здобути якісну освіту на материковій частині України. Крім того, така практика є вагомим стратегічним кроком у напрямі деокупованого півострова.

Станом на вересень 2016 року, внаслідок відсутності у ТНУ приміщень для проживання та навчання, у скрутному становищі знаходяться близько 200 кримчан віком від 16 до 18 років, що були прийняті до університету на перший курс (денна форма навчання, бюджет) за спрощеною процедурою.

Ще 400 осіб (вступники на інші форми навчання, кримчани, що переводяться до ТНУ з кримських ВНЗ) також відчувають певну невизначеність через відсутність повноцінного доступу до навчального процесу та реалізації права на освіту.

Ми щиро вдячні Міністерству освіти та науки України за плідну співпрацю з громадськістю та кроки назустріч студентам з окупованих територій у вигляді полегшення вступної кампанії, підтвердження кваліфікацій та освітнього рівня тощо.

Але ще раз наголошуємо на необхідності забезпечення максимальної всебічної підтримки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, його викладацького складу та абітурієнтів, студентів, переміщених з Криму внаслідок тимчасової окупації, що бажають навчатися на материковій частині України згідно з нормами чинного законодавства. Адже, попри на формальне приєднання ТНУ до будівлі Академії муніципального управління, питання розселення студентів у гуртожитки та доступу до навчального приміщення  з практичної сторони все ще залишаються відкритими.

Зі свого боку, організація «КримSOS» всіляко сприятиме допомозі ТНУ та готова до подальшої конструктивної співпраці із Міністерством освіти і науки України з метою забезпечення, захисту та реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та жителів тимчасово окупованої, непідконтрольної Уряду територій України.

Нагадуємо, що в 2014 році розташований у Сімферополі Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського був ліквідований і увійшов до складу Кримського федерального університету. Навесні 2016 року вищий навчальний заклад був переміщений та відновив свою діяльність вже у Києві.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини