Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Зупиніть вбивство Ільмі Умерова!

25 / 08 / 2016

Коли ви читаєте ці рядки, в Криму в психіатричній лікарні вмирає людина, яка зовсім не має там перебувати. Його звати Ільмі Умеров, йому 59, він є активним учасником кримськотатарського національного руху, заступником голови Меджлісу, колишнім головою Бахчисарайського району в Криму. Він душевно здоровий, і потрапив до психіатрів через свої переконання і відкриту позицію, що Крим, анексований Росією у 2014 році, є частиною України.

12 травня 2016 р. Ільмі Умерова затримали за підозрою в скоєнні публічних закликів і дій, спрямованих на зміну територіальної цілісності РФ – за висловлювання в ефірі телеканалу АТR в березні 2016 р. Через стан здоров’я – він хворий на хворобу Паркінсона, у нього гіпертонія і цукровий діабет – Умерова звільнили під підписку про невиїзд, взявши з нього зобов’язання про нерозголошення матеріалів кримінальної справи.

Після кількох судових засідань «прокурор» запросив проведення психіатричної експертизи щодо обвинуваченого. 11 серпня під час судового розгляду даного клопотання Ільмі Умерову стало погано, у нього було зафіксовано передінфарктний стан, і його госпіталізували прямо з суду. Проте, суд виніс рішення про призначення психіатричної експертизи. 18 серпня, незважаючи на поганий стан здоров’я і відсутність рішення з апеляції психіатричної експертизи, Умерова примусово доставили до психіатричної лікарні №1 Сімферополя – до дев’ятого відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою.

21 серпня рідні Ільмі Умерова заявили про серйозне погіршення стану його здоров’я. У Умерова загострення гіпертонічної кризи, спостерігаються ознаки гіпоглікемічного шоку, йому не надають необхідної медичної допомоги та медикаментів. Побутові умови в самій лікарні незадовільні.

 

Дїї, здійснені РФ щодо Ільмі Умерова, є незаконними і порушують норми міжнародного права:

1) Затримання та кримінальне переслідування Ільмі Умерова є незаконним, оскільки відсутні підстави для його законного затримання. Умеров виражав позицію міжнародної спільноти і міжнародного права щодо окупації Криму. Законодавство РФ в даному випадку порушує міжнародні норми, і не може бути визнано легітимною підставою для затримання.

2) Окупаційна влада Криму порушує процесуальні гарантії. На рішення про застосування щодо Ільмі Умерова психіатричної експертизи було подано апеляційну скаргу, яка не була розглянута, і судове рішення не набрало законної сили. Однак його все одно помістили до психіатричної лікарні. Кілька днів поспіль Умерову відмовляли в доступі адвоката, встановили стеження за родиною. Також слідчий не надає доступ до матеріалів справи, кримінальна справа є засекреченою.

3) Застосовуються тортури і нелюдське поводження із загрозою життю. Зважаючи на стан здоров’я і захворювання, створені умови – відсутність харчування і обмежений доступ сім’ї (двічі на день), незадовільні санітарні умови у лікарні, відсутність кваліфікованої медичної допомоги – становлять пряму загрозу життю Ільмі Умерова, і є тортурами і нелюдським поводженням.

 

Ми вимагаємо від влади Російської Федерації:

1) Випустити Ільмі Умерова у найкоротші терміни;

2) Негайно надати доступ до кваліфікованої медичної допомоги;

3) Зняти звинувачення, висунуті проти нього, і закрити кримінальну справу.

4) Допустити міжнародних незалежних спостерігачів на територію Криму.

 

Звертаємося до міжнародних партнерів з проханням:

  •      Тиснути на РФ для дотримання вищевказаних вимог;
  •      Активно стежити за станом Ільмі Умерова та здійснювати тиск через доступні механізми для його визволення;
  •      Вимагати доступу незалежних спостерігачів на територію Криму і допуску спостерігачів до Ільмі Умерова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті