Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Змінився порядок в’їзду в Крим і виїзду з нього

2 / 10 / 2015

Основні зміни, що були затверджені Постановою КМУ від 16.09.2015 № 722:

  • частково спрощений порядок перетину адміністративного кордону для дітей віком до 16 років;

виїхати з Криму дитина до 16 років може у супроводі одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників   лише з паспортним документом БЕЗ нотаріально завіреної згоди від другого представника батьків, КРІМ випадків виїзду дитини в супроводі інших осіб, уповноважених одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників – в цьому випадку нотаріальна згода обох батьків є необхідною .

При цьому для в’їзду в Крим необхідним в будь-якому разі залишається нотаріальний дозвіл із засвідченою згодою батьків. 

  • розширено перелік підстав для отримання дозволу для в’їзду до окупованого Криму;

Тепер дозвіл можуть також отримати: іноземець чи особа без громадянства у випадку, якщо на території Криму проживають або поховані його або його/її дружини/чоловіка близькі родичі або члени сім’ї; особи, котрі мають намір займатись на півострові релігійною, журналістською, правозахисною діяльністю або взяти участь у заходах Меджлісу кримськотатарського народу; іноземець чи особа без громадянства за наявності посвідки на постійне проживання на тимчасово окупованій території України (за формою згідно із законодавством України). Повний перелік підстав для отримання дозволу читайте в п. 21 Постанови

  • надано доступ нотаріусам до контрольних пунктів для вчинення нотаріальних дій щодо оформлення документів для виїзду з тимчасово окупованої території.

Порядок вчинення дій такими нотаріусами буде ще в подальшому розроблятись

 

Порядок перетину адмінкордону з Кримом, що діяв раніше, мав низку серйозних порушень закону,  обмежував свободу пересування та встановлював фактичну неможливість в’їзду та виїзду із окупованої території для іноземців та осіб без громадянства тощо. На додаток, ні журналісти, ні правозахисники не мали можливості їхати до Криму, аби працювати над моніторингом та висвітленням ситуації на території окупованого півострову.

У зв’язку з цим громадські активісти закликали державні установи приєднатись до розробки змін до цього порядку. На заклик відгукнулося Міністерство юстиції України та,  у результаті плідного співробітництва, було внесено певні зміни до нормативно-правового акту. Проте в затверджену Постанову, на відміну від розробленого проекту, не було внесено можливість дипломатичним представництвам та консульським установам України виконувати певні функції Державної міграційної служби та видавати спеціальні дозволи  на перетин адмінкордону іноземцям та особам без громадянства.  

На додаток, є низка й інших питань, що не були поки що внесені до прийнятої Постанови, а тому потребують подальшої адвокації:

  • порядок первинної видачі, обміну, заміни, повторної видачі паспортів громадянам України, що проживають в Криму;
  • суттєве спрощення бюрократичної процедури отримання дозволів іноземцями, особами без громадянства;
  • отримання багаторазового дозволу на в’їзд до Криму та виїзд з нього;
  • дозвіл на в’їзд на материкову частину України з Криму усім громадянам України та іноземцям, особам без громадянства, котрі мають підтвердження легального перебування на території України тощо.  

У цілому прийняті зміни є дієвим кроком у боротьбі за посилення гарантій прав і свобод переселенців шляхом законотворчих процесів.

Зміни до порядку в’їзду на територію окупованого Криму та виїзду з нього були оприлюднені на сайті Кабміну 22 вересня. 24 вересня у Кризовому медіа центрі  їх презентували правозахисники Вікторія Савчук, керівник юридичного напрямку КримSOS, Ірина Думич, координатор проектів «Центру Громадянських Свобод», Дарія Свиридова, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини, Ольга Скрипник, заступник голови Кримської польової місії з прав людини.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини