Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Зміни в порядку реєстрації дітей з тимчасово окупованих територій

10 / 05 / 2023

З 2 червня 2023 року набуває чинності зміни до законодавства щодо спрощення процедури реєстрації місця проживання для осіб, житло яких розташоване на тимчасово окупованій території (ТОТ) або на територіях, де ведуться чи велися бойові дії.

  1. На період окупації території України та бойових дій місцем проживання дітей до 18 років вважають місце реєстрації батьків чи законних представників. 
  2. Інформацію про місце реєстрації дитини вноситься за заявою батьків.
  3. Дата у цій заяві й буде датою реєстрації рації місця проживання дитини, але вона не може передувати даті видачі свідоцтва про народження.
  4. Якщо батьки чи законні представники зареєстровані за різними адресами – у заяві вказують адресу, з ким проживає дитина; 

Внесення відомостей про зареєстроване місце проживання дитини на тимчасово окупованій рф території України, а також на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, здійснюється на підставі:

  • документа, що підтверджує право на проживання в житлі або інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про таке житло;
  • відомостей про зареєстроване або задеклароване місце проживання батьків або інших законних представників чи одного з них, внесених до документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
  • відомостей про зареєстроване або задеклароване місце проживання батьків або інших законних представників чи одного з них, внесених до відомчої інформаційної системи.

*Цим Законом вносяться зміни до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції”, Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, Закону України “Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні”.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Інфографіка