Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Заплатять штраф: «суд» відхилив апеляцію Заїра Смедляєва та Шевкета Кайбуллаєва у «справі про збори 4 вересня»

8 / 11 / 2021

8 листопада підконтрольний Росії Верховний суд Криму відхилив апеляційні скарги головного редактора кримськотатарської газети «Авдет» Шевкета Кайбуллаєва та голови ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїра Смедляєва.

Захист Кайбуллаєва та Смедляєва подав апеляцію на рішення «Київського районного суду» Сімферополя, який визнав їх винними у «недотриманні правил поведінки при режимі надзвичайної ситуації» (ст.20.6.1 КпАП РФ) та призначив їм штрафи у розмірі 5 000 руб. (1,8 тис. грн) та 30 000 руб. (11 тис. грн) відповідно.

Шевкет Кайбуллаєв (фото: Кримський процес)

Як повідомляють активісти з Криму, розгляд скарг тривав лише 30 хвилин.

«Суддя Абін розглянув обидві справи, приділившикожній з них по 15 хвилин, разом півгодини. З них 10 хвилин він перебував у дорадчій кімнаті та 10 хвилин витратив на оголошення рішень. Обидві скарги суддя відхилив. Суддя особливо наголосив, що всі докази, які були відібрані поліцією, вони законні, достовірні, а наші скарги спростовуються всім комплексом матеріалів», — розповіла захисниця Хатідже Мамут.

Заїр Смедляєв (фото: Кримський процес)

Нагадаємо, Шевкет Кайбуллаєв та Заїр Смедляєв — фігуранти «справи про масові збори 4 вересня». Того дня активісти зібралися біля будівлі «УФСБ Криму» у Сімферополі, аби дізнатися про долю затриманих раніше п’ятьох кримських татар, про місцезнаходження яких близько доби не було нічого відомо. Ці збори закінчилися розгоном поліцією та масовими затриманнями. Того дня поліція склала 58 адмінпротоколів, а згодом відпустила майже всіх активістів. Більшість затриманих було оштрафовано на суми від 5 до 30 тис. рублів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини