Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

З травня збільшилась кількість звернень щодо виплат ВПО

12 / 05 / 2022

У травні значно збільшилась кількість звернень на гарячу юридичну лінію щодо проблем оформлення соціальних виплат вимушеним переселенцям з окупованого Криму. Про це розповіла юристка КримSOS Анастасія Калініна. 

“З травня діють нові правила  виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Гроші виплачують тільки тим, хто виїхав з територіальних громад вказаних у постанові Кабінету міністрів. Спочатку в переліку не було Автономної Республіки Крим. Пізніше – 29 квітня це виправили. Проте зараз управління соціального захисту не приймає анкети на оформлення виплат або відмовляє кримчанам в оформленні допомоги. Мова про людей, які виїхали у лютому чи від початку повномасштабного вторгнення”, – пояснила юристка КримSOS Анастасія Калініна

Документи на оформлення соціальної допомоги ВПО можна надіслати поштою, принести особисто або оформити через застосунок “Дія”.

“Відмова в оформленні соціальної допомоги кримчанам є неправомірною. Я рекомендую звертатись на нашу гарячу лінію. Ми зможемо пояснити, що робити та у разі необхідності – забезпечити супровід”, – коментує Анастасія Калініна.

Окрім цього, на гарячу лінію звертались і з інших питань – виїзд за кордон чоловіків та хлопців- студентів, видача українських паспортів кримчанам.

Нагадуємо, що з квітня в КримSOS  працює окрема юридична “гаряча лінія”. За цей час юристи громадської організації КримSOS надали 300 консультації.

Щоб отримати консультацію звертайтеся за номером: +38 096 224 01 23 або пишіть на номер: +38 063 077 16 19

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини