Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

З травня держава змінює порядок виплат допомоги вимушеним переселенцям

2 / 05 / 2022

З травня виплати залишать для тих вимушених переселенців, які виїхали з місць бойових дій чи окупованих територій або втратили будинок. Такі зміни набули чинності 19 квітня згідно Постанови Кабінету Міністрів № 457 щодо підтримки населення, яке постраждало від воєнної агресії рф. Про це розповіла юристка КримSOS Анастасія Калініна.

“У березні та квітні допомогу виплачували всім внутрішньо переміщеним особам, незалежно,  з якого вони регіону, але з травня виплати зможуть отримати не всі . Грошова допомога буде тільки для тих громадян, які виїхали з території проведення воєнних дій або які перебувають у тимчасовій окупації чи оточенні. Також гроші будуть виплачувати переселенцям, яким зруйнували житло”, – розповідає юристка КримSOS Анастасія Калініна.

Виплати залишать для всіх мешканців Донецької та Луганської області, частково для мешканців Харківської (51 громада), Запорізької, Херсонської ( 49 громад), Миколаївської (4 громади), Дніпропетровської (2 громади) та Одеської (1 громада) областей. Повний перелік територіальних громад опублікований у додатку до Постанови  № 457.

З початку повномасштабного вторгнення рф внутрішньо переміщеним особам (ВПО) виплачують по 2 тисячі гривень щомісяця та по 3 тисячі гривень для дітей. Допомогу можна оформити онлайн через застосунок Дія, але для цього потрібно мати ID-картку чи біометричний закордонний паспорт. Довідку ВПО та виплати оформляють у міських і районних адміністраціях, соціальних службах, центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).  

Наразі в Україні 7 700 000 внутрішньо переміщених осіб – дані Міжнародної організації з міграції. 

Фото: з відкритих джерел

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини