Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Хто з чоловіків може виїжджати з України під час війни

13 / 03 / 2022

З 24 лютого Росія оголосила початок “спеціальної військової операції” та війна з Крим й частини Донбасу перенеслась на всю Україну. Через це в нашій країні ввели воєнний стан та почали діяти пов’язані з ним обмеження. Зокрема, заборонили виїжджати за кордон чоловіка від 18 до 60 років. Проте і тут є певні винятки для: 

 1. Батьків багатодітної сім’ї ( має бути 3 дитини до 18 років)
 2. Для чоловіків, які мають посвідчення багатодітної родини (вік трьох дітей має бути до 18 років) – він маєте право перетнути державний кордон разом із сім’єю.
 3. Мають  “білий квиток” – звільнення від військової служби.

“Якщо у Вашому військовому квитку написано “непридатний у мирний час та обмежено придатний у військовий час”. В такому випадку чоловік не можете перетнути державний кордон. Але, радимо звернутися у військкомат за місцем проживання для уточнення”, – зазначає Анастасія Калініна, юристка КримSOS.

 1. Осіб з інвалідністю чи якщо маєте на опікунстві таку особу.
 2. При наявності відповідного посвідчення особи з інвалідністю 1 та 2 групи або вписані у таке посвідчення як опікун.
 3. Можуть вільно виїжджати громадяни іншої країни.
 4. Якщо діє відстрочка від строкової військової служби.

  “Але перетнути державний кордон, Ви можете за наявності посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік”, – розповідає Анастасія.

Крім цього є окрема процедура для перетину кордону військовозобов’язаним чоловікам для перевезення гуманітарної допомоги. Зараз така подорож можлива лише за спеціальним дозволом. ЗМІ радять наступне: 

• Зареєструватися в системі  «Шлях» – внести дані про водія і транспортний засіб. Опісля впродовж 4 хвилин інформацію про водія отримають на кожному пункті пропуску, де можна перевозити гуманітарну допомогу.   

• Звернутись по дозвіл до голови Державної прикордонної служби:   adpsu@dpsu.gov.ua.  Відповідь дають впродовж доби.  Краще надіслати лист із запитом з підписом голови обласної військової адміністрації.

Проте можна обійтись і без спеціальних дозволів, якщо чоловік підпадає під один із вищезазначених пунктів виключення, визначені Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Якщо ваша ситуація не описана у цій статті, звертайтесь на нашу “гарячу лінію” КримSOS за консультацією:

 •  093 420 79 75
 • 097 327 70 37
  “Гаряча лінія” працює з 9.00 – 18.00, вихідний – неділя. Вартість дзвінків з території України згідно тарифів вашого оператора.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті