Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Європа Україні: гроші – так, зброя – ні

29 / 07 / 2015

1. Захід скоріше надасть Україні економічну підтримку, ніж військову

Жителів 8 країн – членів НАТО запитували про те, чи підтримують вони певні дії Заходу у зв’язку з конфліктом між Росією й Україною. У всіх країнах, що брали участь в опитуванні, крім Італії (44%), більшість респондентів (близько 70% у цілому) підтримала надання економічної допомоги Україні.

При цьому  країни НАТО не хочуть розширювати свою участь у конфлікті між Росією й Україною. Лише 41% опитаних уважає, що НАТО повинна поставляти Україні зброю. Найменш підтримали цю ідею Німеччина (19%) і Італія (22%), найбільше – Польща (50%).

Українській владі варто розуміти, на що вона може розраховувати.

2. Україна зможе вступити в НАТО, якщо захоче, але це не вирішить її проблеми

Відносно гарною новиною є те, що 57% опитаних уважають, що Україну варто прийняти в НАТО. З огляду на те, що в самій Україні прихильники й супротивники вступу в НАТО склали 53% й 32% відповідно, фундамент для прогресу з цього питання вже існує.

При цьому виникають сумніви щодо надійності НАТО. Усього 48% із всіх респондентів у країнах НАТО вважають, що їхня країна повинна відправити свої війська на допомогу у випадку військового конфлікту між Росією й одним із членів НАТО, що межують із нею,. Можливо, ці цифри й зміняться, якщо війна почнеться, наприклад, в одній із країн Балтії, але поки що від третини до половини населення у всіх країнах, що брали участь в опитуванні, не хочуть, щоб «наші хлопці вмирали на чужині». Навіть у США тільки 56% опитаних вважають, що їхня країна повинна виконувати свої зобов’язання за Статтею 5 Уставу НАТО.

3. Між Німеччиною й США існують значні розходження

Хоча президент США Барак Обама й канцлер Німеччини Ангела Меркель доклали значних зусиль, щоб виробити спільну позицію щодо конфлікту між Україною й Росією, німці й американці аж ніяк не так близькі. 62% американців уважають, що Україна повинна стати членом НАТО й трохи менше за половину з них (46%) підтримують військову допомогу Україні. Лише невелика частка  американців (10%) уважає, що санкції проти Росії потрібно послабити.

При цьому всього 19% німців уважають, що варто поставляти Україні озброєння. За вступ України в НАТО виступили лише 36%, за її вступ у ЄС – 41%. Із всіх учасників опитування Німеччина з найбільшою ймовірністю (29%) готова виступити за пом’якшення санкцій проти Росії.

4. Українці не впевнені, що відбувається на сході України

Коли українців запитали про успіхи українських військових у боротьбі проти проросійських сепаратистів, кількість тих, хто був упевнений у тому, що українська сторона перемагає та програє, була приблизно однаковою (23% й 21% відповідно). 40% респондентів сказали, що ситуація майже не змінюється.

Схоже, завдяки великій кількості суперечливої інформації, люди отримали можливість самостійно підбирати поєднання  проросійської або проукраїнської пропаганди, а також репету «Зрада!» й «Перемога!» у своїх інформаційних стрічках. І, судячи з результатів опитування, в інформаційній війні дійсно зберігається паритет.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті