Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Євген Каракашев

28 / 01 / 2021

6 років колонії загального режиму (вирок від 19 квітня 2019 року)

Євген Каракашев закінчив медичний коледж та університет імені Вернадського. Пішов працювати до одного із санаторіїв у Євпаторії, де займався реабілітацією дітей із дитячим церебральним паралічем. Також чоловік відвідував протестні акції та активно обстоював свою суспільно-політичну позицію.

1 лютого 2018 року російські силовики прийшли з обшуком до його будинку. Слідчий стверджував, що «запропонував» Каракашеву проїхатися до відділку, на що той погодився добровільно.

«Обшук у нашому будинку розпочався рано-вранці, ще не було сьомої години. Прийшли щонайменше 20 осіб, привезли із собою понятих, з місцевих нікого не залучали. З металошукачем обійшли подвір’я та город, знайшли тільки іржаві цвяхи. Привели собаку, шукали наркотики у всій оселі. Але в нас у будинку ніколи не було жодної зброї, Женя ніколи не виготовляв вибухівку, не було жодних компонентів для цього. Йому б у голову не прийшло таке. Обшук тривав до другої години дня, мене слідчий також повіз із собою до Слідчого комітету. Я просиділа там до 8 години вечора, поки туди ж не привезли Женю. Де він був увесь цей час, я не знаю», — згадує мати Євгена.

Приводом для порушення кримінальної справи став опублікований у соціальній мережі «ВКонтактє» відеоролик «Останнє інтерв’ю приморських партизанів», у якому вони пояснюють мотиви своїх дій. Це відео визнано в росії екстремістським, бо «розпалює ненависть до певної соціальної групи».

Каракашева звинуватили в екстремізмі (після часткової декриміналізації ст. 282 КК рф розгляд цієї справи припинили) і публічних закликах до терористичної діяльності через повідомлення в соцмережі, оприлюднені у 2014–2015 роках. Зараз він відбуває незаконне покарання в Кабардино-Балкарській Республіці рф.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки