Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як вплине вбивство посла РФ в Туреччині на Крим

26 / 01 / 2017

Вбивство Андрія Карлова, посла Російської Федерації в Туреччині, є критично важливим і для регіональної, і для світової політики. З огляду на чутливість Росії до безпеки своїх представників по всьому світу, інцидент вплине не тільки на Туреччину і Росію, але і на інші регіони, що входять в зону інтересів РФ, в тому числі на Україну та Крим.

Сьогодні відсутня достовірна інформація про справжніх замовників вбивства і їх мотиви. Все що є – це фотографії, відео моменту нападу та слова нападника, які шокували весь світ:

«Не забувайте Алеппо! Не забувайте Сирію! Ви не будете в безпеці до тих пір, поки наші брати не будуть у безпеці. Кожен, хто бере участь в цьому пригніченні буде розплачуватися по черзі, один за одним … Тільки смерть забере мене звідси».

Поки достеменно невідомо, чи має будь-яка терористична організація відношення до даного злочину. Офіційні версії події будуть дані в результаті спільного турецько-російського розслідування.

На перший погляд може здатися, що це не має прямого відношення до кримського питання. Однак, з огляду на російську пропаганду і репресивну політику, слід очікувати, що Росія все більше буде використовувати антитерористичний дискурс для виправдання репресій і переслідувань в Криму, пов’язуючи це з військовою операцією в Сирії і терактами в Туреччині. Більш того, російська громадська думка буде підготовлена для лояльного сприйняття брехні і порушень прав людини.

Парадоксально, але вбивство посла не зашкодило двостороннім відносинам між Росією та Туреччиною, навпаки обидві країни стали планувати співпрацю для боротьби з тероризмом. Підтримка США сирійських курдів, торгівля нафтою між Росією і Туреччиною, залежність Туреччини від туризму і погіршення відносин з Європейським Союзом – все це посилює російсько-турецькі відносини. Більш того, турецьке суспільство втомилося від постійних терористичних актів, бомбардувань, стресу і страху, і все більше стає байдужим до міжнародної політики заради свого блага.

В цілому, зміцнення партнерства між російським і турецьким урядами і байдужість турецького суспільства є загрозою для про-української підтримки в кримському питанні і підтримки кримських татар.

Однак, не потрібно забувати, що російсько-турецькі відносини ніколи не були стабільними. Інтереси цих двох регіональних лідерів завжди знаходяться в конфлікті, тому довгострокові і стабільні відносини між Росією і Туреччиною як в Чорному морі, так і в Сирії неможливі.

Збитий російський СУ-24 або вбивство російського посла стають новими «іграшками» для російських пропагандистів на якийсь час, однак це відбувається на тлі того, як Росія програє «серця» завойовуючи міста. Російські політики мають достатньо досвіду, щоб зрозуміти ослаблення їх позицій, і агресивна політика свідчить про спробу приховати свої слабкі сторони. З цієї точки зору, російська політична верхівка, загнана в кут, може стати реальною загрозою для міжнародної політики, і особливо для тих регіонах, де Росія хоче зберегти свою присутність і вплив.

Підводячи підсумок всьому вищесказаному, вбивство російського дипломата в Анкарі є сумним для світової спільноти. Однак, сьогодні необхідно якомога швидше показати російській та світовій  громадськості реальну картину того, що сталося, до початку російських інформаційних вкидань.

В цілому, для того, щоб запобігти можливим дипломатичним помилкам Туреччини і зміні пріоритетів у зовнішній політиці, пов’язаній з Кримом, необхідно інформувати громадськість  Туреччини щодо агресивної політики Росії, і загрози безпеці для Чорноморського регіону. Такі інструменти, як резолюція Генеральної Асамблеї по Криму, прийнята 19 грудня, в день вбивства посла РФ вселяє надію, що подібна консолідація можлива.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті