Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як Велика Британія зустрічає біженців з України

28 / 02 / 2022

За словами прем’єр-міністра Бориса Джонсона Британія може прийняти 200 тисяч українських біженців. Простіше буде тим, у кого є родичі – їм спростили процес оформлення віз. Подати заявку можна за посиланням.  

9 березня МВС Великої Британії отримали 17 700 заявок на возз’єднання з родинами. 

А тим, у кого у Британії немає родичів – нададуть житло. Місцевим запропонували компенсацію у 350 фунтів стерлінгів (456 дол) на місяць, якщо вони зможуть виділити біженцям вільну кімнату або квартиру мінімум на шість місяців. 

Також українцям, які рятуються від війни дозволять бути у Британії до трьох років.     

Кримчанка Лілія поділилась з КримSOS своєю історію вимушеного переїзду до Великої Британії. Далі пряма мова.  

Ми поїхала з Києва на другий день війни. Син дуже лякався звуків вибухів, сирен та не хотів йти у бомбосховище. 

Спочатку поїхали до західної України, але потім вирішили, що поїду з малим за кордон бо ситуація в країні ставала гірша. Виїжджала через Румунію зі знайомими, вони поїхали далі до Стамбулу, а ми з сином залишились у Румунії. Спочатку не знали куди їхати далі та чекали на сестру, яка вже давно жила у Британії. 

Чоловік моєї сестри з першого дня війни почав дзвонити, писати до місцевих депутатів, просити друзів звертатись своїм представниками влади, виступав на радіо, телебаченні. Усе заради того, щоб я сином могла приїхати без візи до Британії. Він дійсно багато зробив, і багато хто відгукнувся нам на допомогу. 

Але щоб потрапити до країни ми з сином мали б сісти на літак до Лондона. На рейс без візи не пускали. На щастя, вже прийняли статтю щодо возз’єднання з близькими родичами, у яких є громадянство Британії. У аеропорту ми доводили з сестрою що ми рідні, але в нас різні прізвища, волонтери допомогли з перекладом документів. 

Дуже вдячна всім друзям, румунським активістам, журналістам, друзям сестри та її чоловіка у Румунії, Польщі та Уельсі. Зараз ми з сином вдома у рідних. Перші кілька днів приходило багато знайомих сестри та її чоловіка провідати нас та підтримати. А ще у нас брали інтерв’ю різни телеканали, вони хотіли розказати нашу історію, щоб допомогти іншим.

Цілодобова гаряча лінія посольства Великої Британії в Україні:

+44 808 164 8810

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті