Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як мешканцю тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополь отримати дублікат виконавчого листа

5 / 10 / 2021

Автономна Республіка Крим та м. Севастополь є тимчасово окупованою територією України. Відповідно до положень частини 3 та 4 статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку непередбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків. Таким чином, діяльність територіальних органів Міністерства юстиції України, у тому числі структурних підрозділів, що забезпечують здійснення повноважень у сфері організації примусового виконання рішень, на зазначеній території є об`єктивно неможливою.

Питання щодо примусового виконання рішень судів, інших органів (посадових осіб), підвідомчих органам державної виконавчої служби на тимчасового окупованих територіях України регламентовано Інструкцією з організації примусового виконання рішень, яка затверджена наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 № 512/5.

Відповідно до Інструкції виконання рішень щодо боржників, які знаходяться на тимчасово окупованій території України здійснюється відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області.

Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього дубліката виконавчого документа виносить постанову про відновлення втраченого (знищеного) виконавчого провадження і не пізніше наступного дня надсилає її стягувачеві та боржникові (п. 4 розділ XV Інструкції).

Так як у мешканців тимчасово окупованої території відсутня можливість отримати, від судових органів Автономної Республіки Крим і м. Севастополя , дублікат виконавчого листа – виконавчий документ вважається втраченим.

26 березня 2021 набрали чинності зміни до статті 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” щодо встановлення альтернативної підсудності справ, учасники яких постійно проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Зокрема, зазначену статтю доповнено новим абзацем, відповідно до якого у цивільних справах, підсудних місцевим загальним судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, позовні заяви, заяви про видачу судового наказу, заяви у справах окремого провадження, інші заяви можуть також пред’являтися фізичною особою, яка постійно проживає на тимчасово окупованій території, до місцевого загального суду, розташованого в межах Херсонської області, за вибором особи.

Таким чином стягувач, який постійно проживає на тимчасово окупованій території, може подати заяву про видачу дубліката виконавчого листа до будь-якого місцевого загального суду у Херонській області.

Термін розгляду -10 днів .

Судовий збір– 0,03 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, станом на 2021 рік 68 гривень 10 коп.

Наші підсумки

У вересні 2021 року через гарячу лінію громадської організації «КримСОС» було надано наступну кількість юридичних консультацій:

В цілому – 177 людей звернулося в офіси громадської організації «КримСОС»:

з них:

17 – внутрішньо переміщених осіб;

89 – жителі непідконтрольних територій;

71 – жителі підконтрольних територій.

Було надано 533 первинних юридичних консультацій.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті