Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як Іспанія зустрічає біженців з України

28 / 02 / 2022

Щоб українцям в’їхати у в Іспанію потрібен тільки закордонний паспорт. Віза та сертифікат вакцинації не вимагають. Але доїхати до цієї країни з України можна тільки через Польщу, Словаччину, Румунію, Угорщину чи Молдовую. 

До 10 квітня лоукостер Wizz Air надає українцям 100 тис безплатних квитків на рейси, що вилітають із Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії. Знижки на міжнародні рейси також пропонує польська авіакомпанія LOT.

Українці можуть розраховувати на захист держави. Це стосується як тих громадян, які прибули з України після 24 лютого, так і тих, які на той момент перебували в Іспанії й не змогли повернутися до своєї країни. Житло пропонують в іспанських Центрах прийому біженців. В іншому випадку є можливість самостійно наймати житло чи кімнату в хостелі чи готелі. 

Волонтери пропонують безоплатне приватне житло в різних містах Іспанії. Оголошення розміщують на різних сатйах, таких як «Прихисток» .  

Ті, хто оформив тимчасовий захист, мають право працювати легально – на основі контракту чи як ФОП. Зі статусом біженця на роботу не беруть. Проте для українців це положення можуть переглянути. 

Корисні контакти для українців в Іспанії: 

Центр для біженців «Лас Караколас» у Мадриді (тимчасове розміщення з харчуванням)
Адреса: проспект дель Майоразго, б/н, 28051, м.Мадрид, найближчі станції  метро “Congosto” та “La Gavia” лінія 1

Пункт соціальної допомги Центр органів соціального забезпечення

Адреса: Шосе де Карабанчель а Аравака, 91, 28233, м. Посуело де Аларкон, провінція Мадрид

Гаряча лінія: +34 91 047 44 44

Соціальна служба Samur Social, що допомагає отримати міжнародний захист або притулок в Іспанії: звернутися за консультацією можна за екстренним номером 112 (безплатно). Консультації надаються іспанською мовою, співробітники служби користуються «телеперекладом».

Посольство України в Іспанії:

Вул. Ронда де Абубійя, 52 28043 Мадрид, Іспанія

Тел.: +34917489360, +34 913887178

У Барселоні українцям допомагають три організації – ACCEM, CEAR і Червоний хрест.

Сторінка в Фейбуці з інформацією для українців від посольства України в Іспанії

Відповіді на найчастіші питання українською мовою. Тут також можна знайти контакти Центрів прийому біженців в різних провінціях.  Матеріал підготовлений Міністерством інклюзії, соціального забезпечення та міграції Іспанії

UAhelpinfo – телеграм канал з інформацією про житло, транспорт, медичні та юридичні питання в Україні та за кордоном.

United for Ukraine – сайт, що надає інформацію для українців та біженців, які прибувають до Європи. Тут можна знайти безплатне житло та юридичну допомогу.

Shelter for Ukraine – сайт, де евакуйованим українцям можна знайти тимчасове житло за кордоном.

EU4UA – сервіс для українських біженців та європейців, готових надати їм безплатне житло.

UkrHelp – сайт для людей, хто шукає допомоги або хоче її надати. Тут зібрані чати та телеграм канали волонтерів, контакти центрів допомоги біженцям, допомога тваринам та інше.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті