Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як Ірландія зустрічає біженців з України

28 / 02 / 2022

Українці можуть в’їжджати без візи, але впродовж 90 днів мають легалізувати свій статус. З 6 березня уряд Ірландії скасував вимогу тесту на коронавірус та заповнення декларації Passenger Locator Form.

Можна також подати заяву на притулок через систему Міжнародного захисту й  офіційно працювати. Біженцям щотижня виплачують допомогу розмірі 38,80 євро на дорослого та 29,80 євро на дитину.   

В Ірландії, як і в інших країнах ЄС, також можна оформити тимчасовий захист на рік. Подати заяву на отримання міжнародного захисту в Ірландії можна при в’їзді в країну (аеропорт або поромний порт), як це робить більшість людей. Або пізніше в International Protection Office (IPO) у Дубліні: 79-83 Lower Mount St. Dublin 2, D02ND99 Тел: +353 1602 8000, http://www.ipo.gov.ie/ 

Про свій досвід оформлення тимчасового захисту в Ірландії розповіла киянка Ольга в одній з груп у facebook

“Я з сином прилетіла літаком з Варшави, ми пішли за натовпом та почули гучний голос, який запрошував людей з України в окрему чергу. Там ми пройшли контроль у імміграційного офіцера: перевірили паспорти, сфотографували і запитали, чи є у нас житло. У нашому випадку відповідь: «ні». Дуже ввічливо, з усмішкою і турботою в голосі нам запропонували сісти і чекати. 

Ми чекали близько години. У цей час нам принесли воду, фрукти, перекус, серветки, запитували, що необхідно дітям і людям похилого віку.  Потім вийшли співробітники з нашими паспортами та розподілили нас на групи. Роини ніхто не розділяв. 

Нас посадили в автобуси і повезли по різних готелях поселяти. Всі готелі високого класу. У моєму випадку це «Інтер континенталь» (спеціально пишу так для тих, хто не говорить англійською). Це було вже пізно вночі, але  нас знову нагодували – у номері були сендвічі, фрукти, вода. І повідомили, що б ми себе почували як вдома і що ми під повним захистом.

Сім днів житимемо тут, а далі нам повідомлять, де нас поселять. Швидше за все, це будуть ірландські сім’ї, які вже подали заявку на прийом українців у себе на найближчі 11 місяців”.     

Корисні контакти для українців, які вирішили шукати тимчасовий притулок в Ірландії:  

Міністерство юстиції уряду Ірландії  

Українське посольство в Дубліні  

Неурядові організації, які підтримують мігрантів та осіб, що шукають притулку:

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті