Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Втілена у життя мрія: переселенці відкрили благодійний магазин в Тернополі 

10 / 06 / 2021

«BLAGOдать» – це ініціатива переселенки з Луганська Яни Шкуратової, яка зі своєю сім’єю переїхала до Тернополя в 2014 році.

В цьому магазині продають вживані речі, роблять ремонт одягу, проводять майстер-класи з різних напрямків хенд-мейду та продаж цих виробів, які роблять майстри з числа соціально вразливих категорій громадян.

Вироби ручної роботи, які продаються у магазині

Як розповіла QirimInfo Яна Шкуратова, «BLAGOдать» — це соціальне підприємство, яке має на меті підтримку соціальних проєктів та збереження чистим довкілля за рахунок збору непотрібних людям речей, яким дають друге життя.

 
Яна Шкуратова

Увесь одяг від благодійників, розповідає активістка, будуть сортувати. З них 80% отримуватимуть соціально-вразливі категорії громадян, а 15-20% речей буде випрано, попрасовано та продано. Всі виручені кошти будуть розподілені наступним чином:

  • 60% – на утримання та розвиток магазину;
  • 40% – на благодійність та підтримку соціально корисних ідей.

Проєкт благодійного магазину «BLAGOдать» буде реалізовуватись спільно з командою Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд “Галицька громада”». 

Ідея створення благодійного магазину «BLAGOдать», розповідає активістка, виникла під час діяльності «Соціального гардеробу “ОдежиНА”».

«Все почалось зі створення в 2016 році ініціативної групи внутрішньо переміщених осіб, яка започаткувала проєкт «Соціальний гардероб “ОдежиНА”» для надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам та іншим вразливим верствам населення. Але оскільки «ОдежиНА» — це суто благодійний проєкт, то там не було ніякої монетизації, ні фінансування. Не було можливості покривати базові потреби цього проєкту», — розповіла Яна Шкуратова.

Тому, за словами активістки, за допомоги магазину «BLAGOдать», планується покривати витрати на соціальні проєкти.

Варто зазначити, що ГО «КримSOS» почала співпрацювати з ініціативною групою «Соціальний гардероб “ОдежиНА”» в 2017 році в рамках проєкту «Посилення спільнот ВПО в західних та центральних областях України» за підтримки Агентства ООН з питань біженців в Україні. Тоді Яна Шкуратова звернулася до нашої команди із заявкою на підтримку цього проєкту рамках програми соціальних грантів. 

Після того, як КримСОС і Агенство підтримали проєкт ініціативної групи швейним обладнанням, необхідними меблями та будівельними матеріалами для ремонту приміщення,  «Соціальний гардероб ”ОдежиНА”» розпочав свою діяльність у 2017 році,  допомагаючи переселенцям та вразливим категоріям приймаючої громади (людям з інвалідністю, сиротам, багатодітним сім’ям, літнім людям).

В рамках цього проєкту видають одяг і  до теперішнього часу.

За більше ніж 3 роки успішного функціонування «Соціальний гардероб “ОдежиНА”» надав допомогу більше ніж 5000 сімей соціально вразливих категорій, які отримали допомогу у вигляді одягу, взуття, іграшок, посуду, постільної білизни, сумок, дитячих рюкзаків, дитячих візків, інвалідних візків,  меблів, побутової техніки, продуктів харчування, памперсів для лежачих хворих Загальна кількість наданої допомоги — більше 60 000 кг. Усі речі приносили тернополяни, а волонтери безкоштовно роздавали їх потребуючим. 

В березні 2020 року, «ОдежиНА» увійшла до  БО «МБФ “Галицька громада”» і перетворилась на соціально-гуманітарний напрямок цього фонду, який і очолила Шкуратова Яна.

У 2020 році і розпочалась робота над проєктом створення благодійного магазину. Для цього «Галицька громада» розпочала кампанію зі збору грошей на Спільнокошті.

Тоді потрібно було зібрати 70 000 грн.  «Галицька громада» до цього часу вже виграла грант у сумі 70 000 грн від МФ «Відродження» на відкриття благодійного магазину, але отримати їх можна було тільки тоді, коли така ж сума буде вже зібрана активістами.

Гроші зібрали завдяки багатьом небайдужим людям. Тому мрія Яни Шкуратової про відкриття благодійного магазину, здійснилася.

Говорячи про важливість появи магазину «BLAGOдать» активістка зауважила, що це лише третє соціальне підприємство на всю Тернопільську область. НА її думку цей напрямок соціальних проєктів має розвиватися активніше.

«Другий момент — це те, що завдяки цьому соціальному підприємству ми можемо охопити дуже велику кількість потребуючих людей, які безкоштовно отримують речі. Адже у теперішній час не кожен може навіть купити собі речі першої необхідності. А завдяки нашому магазину (більшість речей все ж таки роздається безкоштовно) люди можуть отримати таку допомогу. І третій момент – це працевлаштування жінок вразливих категорій. Зараз з роботою складна ситуація, а ми створили додаткові робочі місця і саме для жінок вразливих категорій», – розповіла Яна Шкуратова.

КримSOS  продовжує співпрацю з БО «МБФ “Галицька громада”» та підтримку цієї організації у вигляді  консультацій та навчання по менторській програмі з соціального підприємництва задля розвитку соціального підприємства  «BLAGOдать».

 

Вибір редакції

Ще Статті