Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Відкрите звернення правозахисників України до міжнародних організацій та урядів демократичних країн у зв’язку з новою хвилею політично вмотивованих арештів та переслідувань в окупованому РФ Криму

13 / 08 / 2018

До міжнародних організацій та

Урядів України,

країн Європейського Союзу,

Швейцарії, Норвегії,

США, Канади, Австралії та Японії,

 

 

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

21 травня 2018 року двоє кримськотатарських активістів, Едем Смаїлов та Сервер Мустафаєв, були затримані після обшуків у їхніх будинках в окупованому Росією Криму.

22 травня підконтрольний РФ «Київський районний суд» м. Сімферополь заарештував затриманих на 20 діб – до 9 червня 2018р. Едем Смаїлов та Сервер Мустафаєв підозрюються у членстві у визнаній в РФ терористичною організації відповідно до частини 2 статті 205.5 КК РФ, справу об’єднали зі справою другої “бахчисарайської групи” Хізб ут-Тахрір.

Звертаємося до міжнародних організацій та урядів демократичних країн та просимо:

1. звернутися до Російської Федерації з вимогою звільнити Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова, а також негайно припинити переслідування громадян України – активістів та правозахисників в окупованому Криму, припинити будь-який тиск на діяльність ініціативи “Кримська солідарність”.

2. засудити використання Російською Федерацією власного антитерористичного та антиекстремістського законодавства для переслідування активістів та правозахисників в окупованому Криму.

3. запровадити персональні санкції щодо осіб, причетних до переслідування Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова, а також інших політичних в’язнів Кремля.

4. посилити секторальні санкції проти Російської Федерації за системні грубі порушення прав людини та воєнні злочини в окупованому нею Криму.

Звертаємося до влади України та закликаємо:

1. провести ефективне розслідування фактів переслідування громадян України Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова, та притягнути до відповідальності осіб, винних у грубих порушеннях прав людини та воєнних злочинах в Криму.

2. надавати системну всебічну підтримку Серверу Мустафаєву, Едему Смаїлову, їх родинам та всім політичним в’язням, незаконно позбавленим волі Російською Федерацією та окупаційною владою Криму, в тому числі врегулювавше це питання на законодавчому рівні з дотриманням вимог стандартів прав людини та міжнародного гуманітарного права.

Ми переконані у політично вмотивованому характері цих справ. Метою переслідування громадян України Едема Смаїлова та Сервера Мустафаєва є саме їхня активна громадська позиція та намагання кримської влади підконтрольної Росії придушити будь-який спротив на півострові. Сервер Мустафаєв є відомим правозахисником та одним із координаторів громадської ініціативи “Кримська солідарність”, створеної для захисту жертв порушень прав людини на півострові. Сервер сформував і координував роботу команди місцевих активістів, які здійснють відеофіксацію незаконних обшуків в будинках кримських татар та судових засідань у політично мотивованих справах, він зв’язував ЗМІ з місцевими активістами і надавав інформацію про актуальні події в Криму. Едем також активно висловлював свою солідарність родинам незаконно затриманих, зокрема, часто відвідував судові засідання та обшуки.

Враховуючи неодноразові спроби тиску на членів ініціативи “Кримська солідарність” та на важливу роль Сервера у роботі цієї ініціативи ми вважаємо його арешт спробою створити подальші перешкоди для діяльності “Кримської солідарності”.

Категорично засуджуємо переслідування активістів в окупованому Криму та вимагаємо від російської влади негайно припинити порушення прав людини та звільнити незаконно затриманих громадян України.

МЗС України вже висловив рішучий протест у зв’язку із незаконним затриманням Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова, однак для ефективного захисту громадян України необхідно не лише посилити тиск на РФ на двосторонньому рівні та міжнародній арені, а й невідкладно ухвалити закон щодо статусу захищених осіб, та надавати системну державну підтримку політв’язням Кремля та їх родинам.

 

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Медійна ініціатива за права людини

Центр інформації про права людини

Кримська правозахисна група

Людина в біді/People in Need

Громадська організація «Правозахисний рух Криму»

Громадська організація «КримSOS»

Поділитись

Вибір редакції

Ще Звернення