Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В КримSOS розповіли як допомогти українцям повернутися з рф

20 / 04 / 2022

Юристи КримSOS провели перший онлайн тренінг для спеціалістів Кіровоградської обласної військової адміністрації – розповідає  юристка КримSOS Анастасія Калініна

“Ми всі зіштовхнулися з складним викликами війни – примусовим та незаконним вивезенням українців з окупованих територій та місць активних бойових дій. Тому під час тренінгу увагу приділили ключовим аспектам: безпека та юридична складова, а також окремо підготували добірку контактів куди треба звертатися за допомогою”, – розповіла юристка КримSOS Анастасія Калініна.

Наразі дипломатичне представництво України в рф не працює. Українцям, які хочуть виїхати з країни-окупанта в першу чергу необхідно звертатися на гарячу лінію МЗС. З досвіду інших українців, з території рф безпечно виїжджати сухопутним шляхом до Естонії, Латвії, Грузії, Азербайджану, Фінляндії, а також до Литви та Польщі через територію Білорусі.

“Потрібно пам’ятати про цифрову безпеку, адже українських громадян під тиском змушують знаходиться в фільтраційних таборах, де перевіряють телефони та обшукують. Після цього змушують підписати згоду на “отримання статусу біженця”, забирають українські документи та направляють жити у дальні райони рф”, – розповідала Анастасія Калініна.

Найближчим часом відбудуться ще два тренінги для представників влади в інших областях. Якщо вам потрібна така інформація – напишіть на електронну пошту help@krymsos.com

За офіційними даними, з початку вторгнення близько 600 тисяч українців були незаконно переміщені на територію рф. З них понад 40 тисяч – вивезли з блокадного Маріуполя. Крім цього, 112 тисяч – це українські діти-сироти та ті, які мають батьків. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини