Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Викрадення дітей з Маріуполя та вивезення їх до росії може бути частиною геноциду українського народу – КримSOS

9 / 04 / 2022

За останній час росіяни вивезли з України понад 121 тис. дітей  – це діти-сироти та ті, які мають батьків. Зокрема, 40 тис. були з Маріуполя, їх відвезли до окупованого Донецька, а потім у напрямку Таганрога. “Це однозначно порушення прав дитини, основоположних прав людини та міжнародного гуманітарного права”, – зазначає Євгеній Ярошенко, аналітик КримSOS.

“Щоб стверджувати про геноцид, треба довести наявність ключового елементу даного злочину – наміру повністю або частково знищити українців як національну групу. Можна попередньо стверджувати, що це геноцид українського народу, беручи до уваги сукупність багатьох обставин: заяви російського керівництва та пропагандистів, спрямовані проти українського народу, масові вбивства українців на окупованих територіях, в тому числі батьків викрадених дітей, цілеспрямовані напади на лікарні, пологові будинки, вокзали, житлові будинки, блокування поставок гуманітарної допомоги в заблоковані населені пункти, розстріл мешканців, які намагаються евакуюватися з району бойових дій”, – зазначає Євгеній. 

Проте за словами експерта, міжнародні організації не поспішають з висновками щодо того, чи є ті чи інші події геноцидом. 

“Часто багато держав чи політичних груп полюбляють зловживати терміном геноцид. Чого лише вартують заяви російських посадовців щодо “геноциду росіян в Україні”. Тому Міжнародний кримінальний суд та інші міжнародні установи будуть дуже обережними у своїх оцінках і не будуть робити поспішних висновків”, – коментує Євгеній. .

Також уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла, що в рф готують зміни до законодавства, щоб спростити процес усиновлення. “Вони збираються віддавати дітей без особливих перевірок та законних норм, приховуючи назавжди деталі перебування маленьких українців”, – попереджає Денисова. 

Фото: Felipe Dana

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини