Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Узеїра Абдуллаєва поставили на профілактичний облік в російській колонії. Це посилить йому умови утримання

27 / 09 / 2021

Українського політв’язня Узеїра Абдуллаєва поставили на профілактичний облік у виправній колонії №16 в м. Салават (Башкирія). Такий статус посилить йому умови утримання.

Про це повідомляє мати в’язня Діляра Абдуллаєва після розмови з сином по телефону.

За її словами, адміністрація колонії, поставила Узеїра на облік як «схильного до екстремістської ідеології, схильного до нападу на співробітника колонії та схильного до втечі».

Діляра Абдуллаєва вважає, що це було зроблено для того, аби чинити тиск на її сина.

«Це означає, що мій син буде знаходитися на особливому контролі і буде тепер з червоною позначкою на робі і на дверях камери … На профоблік беруться особи з урахуванням психологічних особливостей, характеру і ступеня суспільної небезпеки. Абсолютно безпідставно, жодних підстав навіть формальних для цього не було. Це придумали, аби ще посилити і без того суворий режим і позбавити мого сина шансу на пом’якшення умов відбування покарання і позбавити шансу на умовно-дострокове звільнення. З такими профобліками можуть помістити у суворі умови утримання або у приміщення камерного типу (де також більш суворі умови, ніж в звичайних камерах — ред.)», — повідомила Діляра Абдуллаєва.

Також мати політв’язня додала, що поміщення її сина в такі важкі умови загрожують його здоров’ю. Вона нагадала, що Узеїр страждає на цукровий діабет, має хвору ногу та проблеми із судинами.

«Важливо відзначити, що коли я була на прийомі у начальника колонії і у його заступника… вони так позитивно відгукувалися про мого сина Узеїра, говорили, що жодних претензій не мають, відзначили його як інтелігентну, високоерудовану людину і начальник сказав мені особисто, що веде його на умовно-дострокове звільнення і що сам особисто клопотатиме про це», — написала Діляра Абдуллаєва.

Як ми повідомляли раніше, на профоблік поставили і деяких інших політв’язнів з Криму, яких тримають в колонії №16. Серед них — Емір Усеин-Куку. За його словами, російська служба виконання покарань поставила на такий облік всіх засуджених за ст. 205.5 (по ній проходять фігуранти «справ Хізб ут-Тахрір»). Причиною цього стало вбивство ув’язненим співробітника в’язниці в одній із колоній у Курганській області РФ.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року ФСБ і ОМОН увірвалися у будинки Рустема Ісмаїлова, Еміля Джемаденова, Узеїра Абдуллаєва та його брата Теймура Абдуллаєва. 

Узеїра Абдуллаєва, Рустема Ісмаїлова та Еміля Джемаденова обвинуватили за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь у діяльності терористичної організації»), Теймура Абдуллаєва — за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»).

18 червня 2019 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону засудив Узеїра Абдуллаєва до 13 років позбавлення волі, Теймура Абдуллаєва — до 17 років, Рустема Ісмаїлова – до 14 років, Еміля Джемаденова – до 12 років позбавлення волі.

24 грудня 2019 року Верховний суд РФ змінив вирок у цій справі і скоротив термін ув’язнення всім в’язням на 6 місяців.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини